Jakim sposobem będzie się odbywać proces rekrutacji managerów, wady i zalety pracy kontraktowej.

Rynek zatrudnienia dla wysokiej klasy managerów rządzi się zupełnie innymi prawami niż przy szeregowych pracownikach, zupełnie odmienne będą również techniki rekrutacji. To, co większość z nas bardzo dobrze będzie znał z różnych poradników, czyli przesłanie CV, rozmowa kwalifikacyjna i jeżeli wszystko pójdzie dobrze podpisanie umowy już w przypadku managerów nie będzie się sprawdzać.

Time tracking
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Już forma kontaktowania się między kandydatami a pracodawcami jest zupełnie inna, z rzadka ogłoszenia z takimi propozycjami będą się pojawiać w internecie albo prasie. Przeważnie rekrutację będą prowadzili zawodowi doradcy, którzy sami szukają osób mogących spełniać oczekiwania pracodawcy i bezpośrednio się z nimi kontaktują. Rekrutacja managerów najczęściej przebiega w kilku etapach i na kilku szczeblach.

Zaintrygował Cię ów tekst? Wejdź w poniższy link i tam znajduje się moja strona internetowa (http://kancelaria-cpr.pl/) z kolejnymi informacjami na ten temat.

Na każdym spotkaniu należy być doskonale przygotowanym, bo przy szukaniu kandydata na tak wysokie stanowiska nawet najmniejsze zaniedbania mogą mieć duże znaczenie, a wszystkie niedociągnięcia oraz potknięcia z pewnością zostaną wyłapane (zobacz: rekrutowanie managerów).

Jeśli osoba która kandyduje na wolne miejsce w jakiejś firmie otrzyma tę posadę, to jedną z istotniejszych decyzji jaką będzie musiała podjąć jest sposób zatrudnienia. Dzisiaj w naszym kraju najbardziej popularne jest zatrudnianie na pełnym etacie, jednak sporym zainteresowaniem zaczyna się cieszyć praca kontraktowa.

Masz ochotę poszerzyć własną wiedzę z tego tematu? Służymy pomocą. Musisz przejść na następną witrynę i tam dowiedz się więcej druk rozwiązania umowy informacji.

Jest ona szczególnie popularna właśnie w środowisku managerów wyższego szczebla, których się wynajmuje na realizację dłuższych terminowo, konkretnych zadań. Taki rodzaj zatrudnienia posiada sporo zalet w porównaniu z etatem, choć rzecz jasna zapomnieć także nie można o jego wadach.

na kontrakcie
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością na kontrakcie liczyć można na wyższą pensję, bo trochę inaczej wyglądają składki na zus, jakie niestety generują ogromne koszty w przypadku innych umów. Można również liczyć na więcej niezależności i nienormowany czas pracy, chociaż te sprawy za każdym razem są ustalane oddzielnie. Minusem takiego rodzaju zatrudnienia jest mniejsze bezpieczeństwo, kontrakt bowiem zawiera się na określony czas i później trzeba szukać czego innego.