Jakiego rodzaju nowoczesne urządzenia w domu pozwalają dbać o porządek? Dlaczego dobrze jest wydać pieniądze na te urządzenia?

Dbanie o porządek to dla wielu ludzi znienawidzona czynność. Niestety musimy poświęcać dużo czasu aby nasz dom był czysty oraz był w nim porządek. Należy w związku z tym zastanowić się co możemy zrobić by to zadanie sobie ułatwić i jak je przyspieszyć. Które pomysły są warte rozpatrzenia? Co może pomóc nam w codziennym sprzątaniu?

odkurzanie, odkurzacz centralny
Jednym z ciekawych urządzeń, które bardzo ułatwiają sprzątanie jest odkurzacz centralny – . To za jego pomocą można sprawniej usunąć zbędny kurz w domu oraz zaprowadzić ład. Oprócz tego jego dużą zaletą jest cichy tryb pracy oraz brak potrzeby martwienia się o domy (zobacz dławnice kablowe), które w przypadku standardowego odkurzacza plączą się pod nogami. Tego typu urządzenie jest dobre dla alergików, bo jego moc jest tak duża, iż usuwa on nie tylko powierzchowny kurz zalegający na przykład w dywanach, ale też z jego głębszych warstw. Kurz wydalany jest poza budynek.

Taki sprzęt jest złożony z jednostki centralnej, jaka jest sednem całego systemu jak i reszty instalacji w postaci rur, gniazd, węża zasysającego czy różnego rodzaju kształtek i akcesoriów dodatkowych. Jednostka centralna połączona jest z gniazdami przy pomocy rur biegnących w ścianach – polecam serwis z centralnymi odkurzaczami. Praca tego typu sprzętu polega na podłączeniu do gniazdka wewnątrz ściany rury elastycznej z wymienialną końcówką. W ten sposób możemy wyczyścić wszystkie, nawet te trudno dostępne kąty. Prędkość powietrza, jakie wsysa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia to około 130 kilometrów na godzinę. Pozwala to nie jedynie na dokładniejsze zbieranie kurzu, ale też eliminuje możliwe osiadanie zanieczyszczeń wewnątrz rur.

odkurzacz centralny
Autor: Chez Mummy
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym sprzętem, który bardzo ułatwia czyszczenie są różnego rodzaju myjki ciśnieniowe. Najbardziej popularną i najczęściej używaną jest taka, jaką można użyć do mycia okien . Pozwala szybko umyć nawet najbardziej brudne szyby i ramy. Wszak jest to czynność zajmująca sporo czasu i oprócz tego dość męcząca. Woda z detergentem pod wysokim ciśnieniem doskonale czyści nawet te wyschnięte już zabrudzenia. Możemy w ten sposób poradzić sobie szybciej z zaprowadzeniem porządku w mieszkaniu. Różne przedmioty jednak nie zastąpią systematyczności. Nie warto zaniedbywać porządku, który później dość ciężko jest zaprowadzić od nowa gdy nieporządek przejmie przestrzeń w domu. Znacznie łatwiejsze i mniej męczące jest troszczenie się o czystość w mieszkaniu na bieżąco.