Jakiego rodzaju korzyści gwarantują gry? Czy są zagrożeniem, czy możemy się od nich uzależnić? Co wiemy na ten temat?

Konsole, tablety i komputery, a jednocześnie zwyczajne telefony komórkowe, to urządzenia, które obecnie służą jednocześnie do spraw zawodowych i zabawy. Przede wszystkim kochamy grać w gry komputerowe, które są prawdopodobnie najbardziej wspaniałą rozrywką. W każdym choćby najmniej zaawansowanym telefonie znajdziemy niezbyt skomplikowane gry, w jakie jednakże pragniemy grać. Czemu?

Niektórzy twierdzą, że gry są tak znane, ponieważ możemy czuć niechęć do rzeczywistości. Gracz w ulubionej produkcji może przenieść się bardzo szybko do świata, w jakim łatwo można odnieść sukcesy. Po prostu musi wykonać określone zadania, po jakich następuje nagroda. Gry komputerowe mogą być tak więc czymś na kształt substytutu zadowolenia osobistego, to także szansa na nawiązanie bezpiecznych kontaktów wirtualnych, sposób na nudę. To jest jedna strona medalu, ponieważ nie każdy traktuje gry komputerowe, jako “substytut” szczęścia osobistego.

zobacz, co przygotowano
Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com

Gry to tak naprawdę świetna rozrywka i urozmaicenie życia. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, jak bardzo rozwinęły się gry online, które umożliwiają grać osobom z całego świata. Praktycznie wystarczy mieć podłączenie do sieci, aby zagrać w każdą dostępną grę. Znakomita większość tych gier jest darmowa, dopiero gdy bardziej się zaangażujemy, to mamy możliwość nabycia następnych niezbędnych elementów. Szczególnie popularna dziś jest gra (używane komputery do gier) wawawars (pobierz). Tego rodzaju gry to jedna z możliwości, wiele można także powiedzieć o innych rodzajach.

Różne gry, jak strategiczne i strzelanki wymagają zachowania wielkiej koncentracji połączonej z ruchową koordynacją.

Opublikowana na niniejszej stronie tematyka jest według Ciebie warta uwagi? Jeśli tak, to kliknij tutaj i zobacz poza tym więcej na temat.

Graczy więc nie może zadziwiać zjawisko błyskawicznie uciekającego czasu, bo granie to czynność nastawiona na teraźniejszość. Naukowcy twierdzą, iż gry komputerowe podobnie, jak aktywność fizyczna, pobudzają hormony szczęścia – endorfiny. Mogą one regulować nawet uczucie bólu. Gry stanowią też formę odreagowania niepokoju i agresji. Nie zadziwia więc fakt, iż wiele osób lubi grać w gry o różnorodnych porach dnia, a także nocy. Jak nie jest to przesada, a umożliwia jednocześnie zmniejszyć uczucie niepokoju, to nie ma w tym nic złego. Można stwierdzić, że gry w tej sytuacji działają jakby terapeutycznie.