Jakiego rodzaju informacje warto mieć zakładając własną firmę? Jak przedstawia się kwestia posiadania kasy fiskalnej?

Przy zakładaniu własnej firmy musimy dopiąć dużo kwestii na ostatni guzik. Początkujący przedsiębiorca jest zmuszony często sam dojść do potrzebnych informacji. Po pierwsze jak założyć własną firmę. Od tego zapewne zaczyna szukanie. Później jest jeszcze dużo innej przydatnej wiedzy. Są to podstawy rachunkowości, temat ewidencji przychodów oraz rozchodów, albo znajomość takich haseł jak koszty bezpośrednie czy pośrednie. Dobrze jest zapoznać się z takimi informacjami. Można w taki sposób zmniejszyć koszty prowadzenia działalności i nie zlecać części zadań na przykład firmie zajmującej się prowadzeniem księgowości. Taka wiedza może nas również uchronić przed ewentualną karą wynikającą właśnie z braku informacji.

kasa fiskalna
Jeśli chodzi o rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych na obecny rok istnieje cała lista podmiotów, które są zobowiązane takie urządzenie posiadać – jak brzmi rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych. Trzeba sprawdzić na wykazie czy nasza przyszła działalność, typ produktów, jakie chcemy sprzedawać podlegają tym nakazom.

Masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę na podobny temat? Zachęcamy zatem do zaglądnięcia do następnej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (http://www.kancelaria-mackowiak.pl/).

Z tym, że na pewno tego typu obowiązek powinni spełnić taksówkarze, firmy dokonujące przeglądy techniczne aut albo choćby osoby trudniące się doradztwem podatkowym. Należy wiedzieć, że jeśli chodzi o listę tą na lata 2015-2016 jest ona poszerzona o szereg zawodów, jakie są zmuszone korzystać z kasy fiskalnej. Z tego powodu warto sprawdzić taką rozpiskę. Jeśli nasza firma będzie świadczyła sprzedaż wysyłkową, to nie musimy posiadać takiego urządzenia. Wszystkie wpływy muszą być natomiast dokonywane na konto oraz w dokumentacji powinna widnieć informacja, jaki rodzaj towaru sprzedaliśmy oraz komu – co to są koszty bezpośrednie.

paragony
Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli natomiast po sprawdzeniu okazuje się, iż dla naszej działalności kasa będzie potrzebna trzeba wiedzieć o kilku kwestiach. Przede wszystkim bezwzględnie rejestrować każdą transakcję na kasie i wydawać paragony. Jeśli nie będziemy wywiązywać się z takich czynności możemy dostać karę finansową przy okazji kontroli przez Urząd Skarbowy.

Jeśli zaprezentowany tekst zabrał Cię w nieznany obszar wiedzy, to świetnie się składa, ponieważ możesz zgłębić pozostałe informacje tutaj (https://www.abk.pl/co-robimy/) – kliknij na ten odnośnik i poczytaj więcej.

Należy także pamiętać o tym, że jak chodzi o kasę fiskalną jest potrzebna homologacja, która potwierdza zgodność z przepisami Ministerstwa Finansów. Kasy fiskalne sprzedawane są jako urządzenia, jakie mogą być użytkowane do czasu wygaśnięcia ich homologacji, lub zapełnienia pamięci fiskalnej, lub też aż do wyrejestrowania ich z Urzędu Skarbowego – czym jest homologacja.