Jakie znamy kursy? Po co warto wziąć w nich udział?

W szkoleniach uczestniczy coraz więcej ludzi. Nie należy się się dziwić, bo posiadają one zbawienny wpływ na naszą sytuację życiową. W zależności od tego co jest potrzebne możemy odbyć szkolenia miękkie i twarde.

Jakie są różnice, o czym trzeba pamiętać?
szkolenia (polecamy zarządzanie sobą w czasie) miękkie , jak sama nazwa mówi, mają charakter warsztatowy, skupiają się na rozwoju konkretnych kwalifikacji. Te zaś kwalifikacje wywodzą się z popularnego modeli SHL, zwanego inaczej Uniwersalnego Modelu Kompetencji. Są one przydatne, bo stanowią element ścieżki rozwojowej każdego, a nawet teamu. Są One ściśle wpisane w indywidualne plany rozwoju. Takie szkolenie jest całkiem inne, bo bardziej uczymy się jakiegoś konkretnego tematu.
sprzątanie
Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Jak więc widać do pierwszego typu szkoleń zaliczymy na przykład szkolenia (polecamy radzenie sobie ze stresem) dla trenerów , za to szkolenia twarde są już przeznaczone dla specjalistów w jakiejś danej dziedzinie. Odkąd weszliśmy do Unii Europejskiej kursówjest naprawdę wiele i to z różnorakich specjalizacji, przez co każda osoba może znaleźć coś dla siebie. Tym bardziej jak szkolenia zarządzanie jest bardzo popularne, ale również w innych przypadkach, jest to jedynie jeden z bardziej znanych przykładów.
W sumie każdy człowiek, niezależnie od tego w jakim jest wieku, jaką płeći gdzie pracuje, jest w stanie coś dla siebie. Często samemu można dołączać natakowe szkolenia, a jeszcze częściej wysyłają na nie urzędy pracy. Po takim kursie mamy większe szanse na znalezienie dobrej pracy.

Zdarzało się, że kursant po takim szkoleniu dokładnie odmienił swoje życie, więc należy brać w nich udział. Warto zresztą popytać znajomych lub rodzinę, czy ktoś z nich wziął w czymś takim udział. Na pewno usłyszymy pozytywne recenzje.