Co uczynić, by pozostać bardziej zapamiętanym?

Żyjemy w okresie, którym niełatwo się czymś wyróżnić. Powodem jest na pewno przesyt poznawczy – otrzymujemy tak wiele informacji, iż nie mamy już siły i chęci, by zrozumieć ten cały szum informacyjny. Jesteśmy w stanie zapoznać się z daną informacją, a za chwilę o niej już nie pamiętać. Ta powierzchowność, to „muskanie” po powierzchni informacyjnej studni bez dna jest bardzo znamienne, dla czasów, w jakim żyjemy. Wystarczy zajrzeć na portale informacyjne, jak prędko najistotniejsze newsy znikają ze strony głównej, dzieje się to też na płaszczyźnie offline – paski informacyjne w znanych stacjach to taki znak rozpoznawczy dzisiejszych czasów. Dzieje się przez krótki czas, za chwilę znika, bo w innym miejscu dzieje się więcej.

wizytówki
Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę nie ma z tego typu okoliczności nieskomplikowanego wyjścia, ponieważ specyfika dzisiejszych czasów wymusza tak jakby twierdzenie, że cokolwiek zaprojektujemy, to w tym zaprojektuje ów rzecz także inna osoba. I nie chodzi tu o żadne wynalazki przecież, zagadnienie obejmuje temat niemożności wybicia się ponad przeciętność. Pomysł jest istotny, ale jeśli popatrzymy na rynek, na zrealizowane projekty, na podjęte działania, to wyciągniemy z tego wniosek, że albo rynek jest za mocno zajęty, albo słaby, mija się z celem wchodzenie na niego – .

przykładowe wizytówki
Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com

Kategorycznie jednakże warto próbować, powinniśmy przygotować własną ofertę, zaprojektować wizytówki, wykonać stronę www, przygotować teczki ofertowe, uzyskać cenne i rokujące na przyszłość kontakty… To wszystko jest do zrealizowania, i co więcej, korzystniej tego dokonać, niż czekać na rozwój sytuacji lub wyczekiwać, iż raptownie wszystko zmieni się na naszą korzyść.

Czujesz, że potrzebny jest Ci bieżący wpis (http://www.zaplanowane.com.pl/planer-tygodniowy) na ów zagmatwany temat? Nadchodzimy z pomocą – szczegółowe wskazówki znajdziesz na naszej następnej witrynie.

Oczywiście, trzeba drobiazgowo śledzić, co się dzieje na rynku i odpowiednio reagować, ale jednocześnie nie popadajmy w skrajności, bo siedząc w miejscu nigdy nie wykonamy pierwszego, najważniejszego kroku. A bez tego nie mamy szans na zmianę.

Starajmy się wobec tego działać w zgodzie z własnymi postanowieniami, realizujmy swoje plany, jak podpowiada nam umysł i serce, a jednocześnie miejmy głowę na karku i stąpajmy twardo po ziemi. Dzięki temu posiadając dość odważny pomysł będziemy umieli przypasować go do realiów, w których świetny, nowatorski koncept – owszem, lecz przede wszystkim realność i biznesowe podejście do podejmowanej inicjatywy.

Czy potrzebne jest Ci istotne omówienie tego zagadnienia z wieloma detalami? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość – znajdziesz je w tym linku.

/J]