Jak zorganizować pogrzeb, ażeby wszystko odbyło się w jak najlepszym porządku? O czym koniecznie należy pamiętać?

Przychodzi ten bardzo niemiły dzień, kiedy umiera nasza bliska osoba. To niby zwyczajna kolej rzeczy, ale trudno nam się z tym pogodzić. Co więcej, jesteśmy zobowiązani zorganizować pogrzeb, a w takiej sytuacji jest to tym bardziej trudne|ciężkie|problematyczne. Przy pomocy naszego poradnika jesteśmy w stanie jednakże sobie z tym dać radę, nawet w tak ciężkich chwilach.

Na początek należy mieć kartę zgonu, ponieważ to konieczny dokument, o jaki powinniśmy się postarać, jak umiera nasz bliski.

Jeśli chcesz przeczytać więcej, jest oryginalna witryna o identycznej tematyce, którą należy zobaczyć. To świetny moment zatem zrób to!

Bez tego dokumentu nie będziemy mogli pochować

kamieniartswo warszawa
Autor: micadew
Źródło: http://www.flickr.com

zmarłego, nikt w takiej sytuacji nie przetransportuje nam zwłok do kostnicy miejskiej, w ten sam sposób żaden urząd stanu cywilnego nie wyda nam aktu zgonu.

Wydanie takiej karty jest bezpłatne. Mając już kartę zgonu, należy zawiadomić zakład pogrzebowy, jaki przewiezie ciało zmarłego do swojej chłodni lub kostnicy miejskiej. W internecie odnajdziemy setki adresów zakładów pogrzebowych, funkcjonują również one w okolicy szpitali oraz na cmentarzach. Jesteśmy w stanie skorzystać z usług zakładu, który pomoże na załatwić różnorodne formalności mające związek z organizowaniem pogrzebu.

Pamiętajmy, żeby podpisać z nimi umowę ze skrupulatnym wyszczególnieniem cen usług, za jakie będziemy zapłacić, np. jak mamy w planach, iż interesują nas pomniki granitowe, to to powinno znaleźć się w umowie. Z zakładem musimy określić datę pogrzebu – odnośnik do strony – lub kremacji, a też wybór cmentarza i miejsce pochówku, wybrać trumnę czy typ obrządku religijnego. Pracownicy tego typu firmy będą również niezbędni w zorganizowaniu aktu zgonu oraz zasiłku pogrzebowego, choć oczywiście po takie dokumenty powinniśmy pójść osobiście. Tak naprawdę jedynie od nas jest zależne, na jakiego typu usługi się zdecydujemy z całej oferty firm pogrzebowych.

Możemy więc wybrać trumnę i zamówić kondukt żałobny, możemy jednak tego typu firmie zlecić każdą rzecz, a to faktycznie najbardziej odpowiednie rozwiązanie, gdy nie możemy sobie poradzić ze stratą oraz nie mamy siły, ażeby to wszystko załatwiać. Tak się przykładowo dzieje, kiedy umiera dziecko. Tego typu firma więc dobierze nagrobki dziecięce (więcej na stronie), zorganizuje ubranie dla zmarłego, umyje go i uczesze, zapewni wieńce, wydrukuje klepsydry oraz zamówi nekrologi w prasie.