Jak zamieszkać to najlepiej w swoim nowym mieszkaniu. Które mieszkania najlepiej się sprzedają i gdzie poszukiwać najlepszych ofert?

Kawalerka to mieszkanie jednopokojowe z założenia przeznaczone dla jednej osoby. Jak sama nazwa wskazuje w przeszłości mieszkania takie były czasowo zamieszkiwane przez osoby stanu wolnego do momentu aż nie założyły one rodziny. Kawalerki choć znane są w naszym kraju od dawna nie tracą na popularności.

szczegóły znajdziesz tutaj
Autor: Startup Mena
Źródło: http://www.flickr.com
Ich wymiary mogą być bardzo różne.

Ten artykuł, który na tej stronie publikujemy, jest niezwykle emocjonujący, ale warto dodatkowo przejrzeć uzupełniające wiadomości – więcej pod tym linkiem.

Te najbardziej małe posiadają tylko dwadzieścia metrów, lecz zdarzają się również kawalerki 40-metrowe w których też znajduje się jedno pomieszczenie. Powinniśmy podkreślić, iż takie mieszkanie jest idealne dla jednej osoby. Jeśli kawalerka będzie funkcjonalnie urządzona z powodzeniem może w niej mieszkać para a nawet para z jednym dzieckiem. Decyzje o kupnie tak niedużych mieszkań przeważnie biorą się z przyczyn finansowych. Tego typu mieszkania z uwagi na niezbyt duży metraż są tak naprawdę najtańsze. Jeśli nawet zaciągniemy kredyt na kupno jego spłata raczej nie jest wielkim obciążeniem.

Inny rozwiązaniem mogą okazać się mieszkania na skraju miasta – ceny proporcjonalnie do oddalenia spadają – całość na

mieszkanie
Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com

Ważnymi plusami mieszkania kawalerki są niezbyt wysokie opłaty eksploatacyjne, na pewno mniejsza powierzchnia do utrzymania porządku a jednocześnie mniejsze koszty przy wykańczaniu mieszkania. Mała powierzchnia posiada swoje plusy, ponieważ nie tracimy niepotrzebnie czasu na przechodzenie z jednej części mieszkania do innej. Ograniczona powierzchnia sprawia także, że właściciele kawalerek nie ulegają tak łatwo pragnieniom kupowania różnorodnych przedmiotów, bo zwyczajnie nie mają gdzie ich składować. Aby kawalerka jako mieszkanie dla singla stała się miejscem przyjaznym korzystnie zamówić zestawy mebli na wymiar do kuchni a także szafę wnękową. Tym sposobem możemy zaoszczędzić naprawdę wiele miejsca.

Jak nie ma możliwości wyodrębnienia przestrzeni sypialnej warto kupić meble z funkcją spania.

Zainteresował Cię ten wpis? Masz ochotę zostawić swoje komentarze o nas? Będzie to dla nas niezwykle radosne przeżycie.

W kawalerkach zwykle występuje mała łazienka, jednakże i to pomieszczenie można sensownie urządzić, bo na rynku oferowane są skromne umywalki, wąskie kabiny prysznicowe i pralki. Kiedy singiel zmieni swoje życiowe plany i stwierdzi, że jest mu niezbędne większe lokum taką kawalerkę zawsze jest w stanie bez trudu wynająć, gdyż na małe lokale jest najwięcej chętnych. Mieszkania jednopokojowe w korzystnych cenach możemy znaleźć w większości dużych miast naszego kraju, najkorzystniej natomiast szukać konkretnie w mieście albo poza nim, przykładowo mieszkania pod Wrocławiem, gdyż na przedmieściach może być jeszcze taniej.