Jak wziąć kredyt na własną działalność?

Własna firma jest celem wielu Polaków. Praca na własne konto i wysoka płaca jest kusząca dla wielu osób. Znacznie bardziej kusząca jest możliwość uzyskania dużej pomocy finansowej dla startującego przedsiębiorcy z dobrym planem. Aktualnie funkcjonuje pewna liczba programów pomocy finansowej dla osób planujących własną działalność. Wystarczy jedynie innowacyjny pomysł, razem z profesjonalnym planem biznesowym i można uzyskać znaczne dotacje z najbliższego urzędu miejskiego czy z jednego z przedsięwzięć wspierania nowych inicjatyw, prowadzonych przez Unię Europejską.

aerykańskie monety
Autor: Paula Lively
Źródło: http://www.flickr.com
Im bardziej innowacyjny pomysł, tym więcej szans że dofinansowanie zostanie przyznane. W takiej sytuacji można także uzyskać największe możliwe dofinansowanie z nawet kilku instytucji jednocześnie.

Jeżeli braknie pieniędzyKredyt na start dla firm jest najkorzystniejszą alternatywą dla dofinansowania. Jest to też korzystne rozwiązanie dla osób potrzebujących znacznej gotówki na start, a maksymalne dofinansowanie nie jest wystarczająco wysokie. Banki niejednokrotnie oferują bardzo dobre warunki otrzymania kredytu, klient firmowy może bowiem dać bankowi duży zysk w perspektywie wielu lat. Nie dziwi więc możliwość zawieszenia rat kredytu, czy możliwość zwiększenia czasu trwania umowy kredytowej. Większość przedsiębiorców na początku korzysta z kredytów, zdarza się to też w późniejszych okresach funkcjonowania przedsiębiorstwa – na przykład na etapie rozwoju firmy. Bankowość dla firmBanki dysponują bogatą ofertą przeznaczaną dla osób prowadzących własną firmę. Wiele korzyści w tej sferze dało dołączenie kraju do Unii Europejskiej. Co prawda używanie tej samej waluty we wszystkich państwach Unii jest w cieniu kryzysu coraz bardziej odległą perspektywą, jednak Unia pociąga za sobą dużo możliwości w bankowości. Przykładem tego rodzaju możliwości jest tzw. przelew SEPA (tu dowiesz się znacznie więcej: umożliwiający szybki transfer pieniędzy w obrębie państw członkowskich.

Do tej pory wykonanie tego przelewu było kosztowne i zabierało wiele czasu. Możliwość korzystania z banków za granicą spowodowała też znaczny rozwój lokalnej bankowości – teraz oferty są bardziej zachęcające cenowo i oferują więcej możliwości niż do tej pory.