Jak wygląda praca firm zajmujących się sprzątaniem biur?

W moim mieście spacerek po głównym deptaku wczesnym latem stanowi czystą przyjemność. Piękne słońce tańczy po dachach domów. Z niedalekich kawiarni słychać gwar. Lubię takie przedpołudniowe spacery do ulubionej kawiarenki. Zajmuję miejsce na balkonie i francuskim zwyczajem zamawiam czarną kawę z rogalikiem, i od czasu do czasu jakieś ciasteczko. Przypatruję się wówczas przechodzącym ludziom. Któregoś dnia odkryłem kawiarnię blisko biurowca w którym niegdyś byłem zatrudniony.

sprzątanie biurowca
Autor: Pieter van Marion
Źródło: http://www.flickr.com

Zostałem w tych czasach „nadzorującym” w firmie sprzątającej biurowce i urzędy. Moje zadanie miało polegać na nadzorowaniu dziesięcioosobowej załogi sprzątającej a także zaopatrywaniu tych ludzi w środki czystości. Wyobrażałem sobie że sprzątanie biur jest stosunkowo prostym zadaniem. Od pracownika nie wymaga się zbyt wiele, ot ścierka, mop (akcesoria do mopów) i załatwione. W jakimże błędzie był człowiek! Sprzątanie biur nie jest wcale zadaniem nieskomplikowanym. Mym zadaniem był budynek sądowy w mieście które zamieszkuję. Z zewnątrz wydawało się iż niewielki budyneczek, a tu się okazuje się że metraż jest spory, pełno schodów i zakamarków.

Ten artykuł wydaje się nieprawdopodobnie zajmujący? Jeśli tak, to sprawdź także pozostałe polecane pralnia kraków cennik treści, ponieważ są równie ciekawe i wciągną Cię całkiem.

Sprzątanie biur musi się przeprowadzać w zgodzie z umową podpisaną pomiędzy firmą sprzątającą a właścicielem. Umowa taka bardzo dokładnie określa co i jak ma zostać sprzątane. Na przykład określany jest gatunek ściereczek jakimi pani sprzątaczka ma ścierać blaty oraz rodzaj pożądanych środków czystości.

Do obowiązków nadzorującego należy nie tylko kontrola na bieżąco zleconych zadań, lecz też ich wyznaczanie. Należy tak zorganizować zadania, aby jednoczenie nie zaburzać zwyczajowej pracy pracowników biurowych. Z tego powodu większość z prac porządkowych wykonuje się pomiędzy godz. 15 a 21. W godzinach pracy biura wykonuje się tylko zadania bieżące, takie jak: wymiana papieru i ręczników w toaletach lub też zimą odśnieżanie schodów wejściowych. Zgodnie z umową dokonuje się kontroli. Kontrole tak zwane wewnętrzne, kiedy jakości sprzątania biur dokonuje osoba nadzorująca a także kontrole zewnętrzne w obecności przedstawiciela zleceniodawcy. Po kontroli zewnętrznej obowiązkowo sporządza się protokół odbioru. Do obowiązków nadzorującego należy też uzupełnianie dokumentacji kadrowej. Tak więc praca okazała się być wcale nie taką nieskomplikowaną.