Jak właściwie wygląda sprawa rozwodowa? Jak prezentują się jej etapy, o czym warto w takim momencie pamiętać?

Sprawa rozwodowa zdecydowanie nie jest miła, ponadto, dla wielu osób, to pierwszy kontakt z wymiarem sprawiedliwości. Kiedy nie mamy doświadczenia w tej dziedzinie (bo trudno przecież takowe posiadać) czujemy się dosyć zagubieni na takich rozprawach, a na pewno zażenowani, że powinniśmy poruszać kwestie prywatne przez obcymi ludźmi. Jednakowoż gotowość do udzielania odpowiedzi na ciężkie pytania, lecz również wysłuchania odpowiedzi współmałżonka jest koniecznością do zwycięstwa w tego rodzaju wojnie nerwów.

pani adwokat
Autor: Sally T. Buck
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością przyzna to każdy adwokat (dobry Wrocławski adwokat). Niezbędne jest ukazanie, iż nastąpił trwały i pełny rozkład pożycia małżeńskiego w obszarze uczuciowym, fizycznym oraz ekonomicznym. Takie sprawy rozstrzyga sąd okręgowy, dokonuje tego w trybie procesu. Możliwość wniesienia pozwu o rozwód ( sprawdź tu ) posiada jednak i druga strona. By to udowodnić zastosowanych jest kilka procedur, jednak na wstępie obowiązkowo trzeba przeprowadzić jedno postępowanie pojednawcze przed wyznaczeniem terminu pierwszej rozprawy. Jeśli w okresie postępowania pojednawczego nie dojdzie do pojednania, to przewodniczący ustala rozprawę.

Sprawdź też – kancelaria adwokacka Warszawa

Na taką sprawę trzeba się solidnie przygotować, przede wszystkim na udzielanie odpowiedzi na zadawane pytania. Należy się również spodziewać pytań z drugiej strony, albo dodatkowych pytań ze strony sądu. Wszystko zależy od konkretnego wątku, więc czy sprawa dotyczy| samego rozwoju, a może rozwoju z orzeczeniem o winie, albo w grę wchodzą jednocześnie alimenty. Co ciekawe, jeżeli sąd uzna, iż istnieją przesłanki za utrzymaniem małżeństwa, to może przekazać sprawę do postępowania mediacyjnego.

Podobnie wygląda sprawa w kwestii dążenia do polubownego załatwienia spornych kwestii pomiędzy małżonkami, jakie odnoszą się do potrzeb rodziny, tak więc alimentów czy sprawowania opieki nad dzieckiem. Należy również potwierdzić, że dosyć rzadko, gdy sprawa rozwodowa rozpoczyna się i kończy na jednej z pierwszych rozpraw, najczęściej tak jest, jak w określonej sytuacji obie strony pragną ugodowo zakończyć związek małżeński i nie mają względem siebie jakichś roszczeń, zaś wszelkie wątpliwości zostały wcześniej skrupulatnie omówione. W takiej sytuacji więc sprawa jest w stanie skończyć się szybko, co jest przecież na rękę jednej, jak i drugiej stronie. Jak jest to realne warto to wykorzystać.

Może Cię również zainteresować – adwokat rozwód Warszawa Wola