Jak walczyć z wilgotnością w domu

Zbyt wysoka wilgotność w lokalach mieszkalnych negatywnie działa na człowieka, zwierzęta oraz rośliny. Prócz tego w magazynach i halach produkcyjnych może wyrządzić bardzo duże szkody, których likwidacja nie należy do najprostszych i jest dość drogie.

logo klimatyzacja
Autor: vetaturfumare
Źródło: http://www.flickr.com
Powodów zbyt dużej wilgotności jest mnóstwo między innymi niesprawna wentylacja, podtopienie w wyniku powodzi bądź awarii a też zbyt szczelne okna. Wilgoci można się pozbyć wietrząc systematycznie pomieszczenia później nagrzewając je i znowu wietrząc jednakże jest to proces długotrwały i nie zawsze daje wymagane rezultaty. Wilgotność utrzymująca się zbyt długo w pomieszczeniach prowadzi do powstania grzybów, pleśni. Oprócz tego jej rezultatem może być gorsze samopoczucie a też poważne choroby.

Aby tego uniknąć powinno się zainwestować w osuszacz powietrza opinie. Przy jego użyciu zlikwidujemy niepotrzebny nadmiar wilgoci oraz roztoczy. Oprócz lokali mieszkalnych doskonale sprawdzą się one też w piwnicach, halach basenowych lub produkcyjnych. Dzięki niemu zaoszczędzimy dużo czasu na osuszanie a także pieniędzy.

zjazd producentów klimatyzatorów
Autor: daniel.stark
Źródło: http://www.flickr.com
Osuszacze- różne rodzaje

Pierwszym typem osuszacza jest osuszacze domowe opinie. Najwydajniej sprawuje się on przy dużych temperaturach i przy znacznej wilgotności. Zasysa on powietrze, które pierw jest skraplane w parowniku a później przekazywane do specjalnego zbiorniczka. W części nazywanej, jako skraplacz powietrze jest ogrzewane i z powrotem wydmuchiwane na zewnątrz. Drugim typem jest Osuszacz adsorbcyjny. W tym przypadku wilgoć z powietrza przechodzi przez tak nazywany rotor tutaj jest absorbowana i skraplane. Potem trafia do specjalnego zbiornika. Jest on mniej efektywny od pierwszego osuszacza, ale jego praca nie jest uzależniona od temperatury i wilgotności otoczenia.