Jak urządzić nowoczesne biuro tak aby skupić się na specjalności danej firmy, charakterze pracujących oraz charakteru jaki firma przedstawia?

Coraz więcej firm powierza specjalistom w dziedzinie architektury wnętrz zaprojektowanie swego lokum tak by biuro i firma miały swój charakter. Nieraz już pracodawca całkowicie zmienia przekonanie na temat wpływu otoczenia na nastrój pracownika. Okazuje się, że efektywny pracownik to przede wszystkim szczęśliwy pracownik. Obecnie stawia się na niepowtarzalne wnętrza i nowatorskie rozwiązania, które mają umilić czas spędzany w pracy.

w sali konferencyjnej
Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com
Biuro winno być wizytówką firmy. Urządzając nowoczesne biuro należy skupić się na branży danej firmy, charakterze ludzi oraz charakteru jaki firma przedstawia. Dziś możemy z pewnością ukształtować biuro, które będzie połączone z designem, indywidualizmem i ekstrawagancją. Biuro powinno robić przede wszystkim dobre wrażenie na klientach odwiedzających je. Dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrza, odzwierciedlającej charakter biznesu, klienci z większą chęcią zaufają i skorzystają z twoich usług (z pewnością się przyda: wizualizery do firmy). W nowoczesnym biurze ważni są ludzie którzy tam pracują. Inaczej umeblujemy wnętrza dla osób pracujących w branży artystycznej, grafików, projektantów, a inaczej dla księgowych czy prawników. Ważne jest, aby osoby pracujące tam, mogły identyfikować się z miejscem pracy.

Intrygują Cię opisywane tu sprawy? Jeśli tak, to kliknij jeszcze ten link – znajdziesz tutaj ważne informacje (http://www.ororistorante.pl/imprezy-okolicznosciowe/), które także Cię zaciekawią!

Powierzchnia powinna pobudzać korzystnie do działania. Słoneczne przestrzenie z mocnymi akcentami kolorystycznymi wprowadzają nowoczesny charakter i design. Urządzając biuro, trzeba pamiętać o tym, co ma sobą reprezentować. Co innego jest potrzebne w salonie fryzjerskim a co innego u lekarza – . Stosownie zaprojektowane biuro i firma to rewelacyjna wizytówka.

Na przykład lokal z akcentem francuskiego glamour to sugestia na nowoczesne biuro. Przeważają tu monochromatyczne barwy: biały, czarny i szary. Niewielka ilość energetycznej czerwieni doda całości designerskiego akcentu. Jedna ze ścian może być ozdobiona strukturą imitującą beton. Na jej tle możemy postawić nietypowe biurko o lśniąco białym blacie. Do tego obraz z czarno-białej ceramicznej mozaiki sąsiadujący z czarną ścianą pomalowaną farbą tablicową. Białe meble delikatnie wtopią się w tę wyszukaną scenografię, którą podkreśla sceniczne oświetlenie.Następną propozycją może być równie nowoczesne i designerskie biuro ale pachnące surową Skandynawią. Styl dobrany do pomalowanej na biało dębowej podłogi.

Do tego niepowtarzalne, piękne schuttersy, kamienna ściana także w bieli. Jedna ściana może być przyozdobiona mocnymi, graficznymi czarno-białymi pasami, wślizgującymi się na podłogę. Starczy jeden soczysty limonkowy akcent np. na starych drzwiach. Resztę stanowić będą wysmakowane dodatki: lampy, oryginalna biała sofa i praktyczny w tym wnętrzu telewizor. Jako silny akcent, można jedną ścianę pomalować na czarno farbą tablicową. Dodatkowa powłoka farby (malowanie linii na magazynie) magnetycznej da nam powierzchnię, po której możemy pisać nie tylko kredą, lecz również przyczepiać magnesem notatki. Można wydzielić też kącik wypoczynkowy. Dwa wygodne fotele w kolorze kamiennego beżu oraz oryginalny regał. Wiele osób mówi, że minimalizm i prostota daje poczucie nowoczesności.