Jak technologia odmieniła nasze życie? Jakie zmiany szczególnie stały się widoczne?

Ciężko aktualnie wyobrazić sobie rzeczywistość bez posługiwania się nowatorską technologią. W jakim miejscu byśmy byli bez bezproblemowej komunikacji, dostępu do sieci, gwarantowanych coraz bardziej aplikacji? Faktycznie świat by się przez to nie skończył, ale utracilibyśmy mnóstwo możliwości. Pomyślmy sobie jaki stałby się świat?
sony xperia
Autor: John Karakatsanis
Źródło: http://www.flickr.com

Faktycznie całkowicie odmiennie porozumiewalibyśmy się z bliskim nam osobami. Kiedyś były telefony stacjonarne i to był najważniejszy kanał komunikacyjny. Dzięki temu ludzie byli bardziej poukładani pod tym kątem, iż nie mogli sobie pozwolić na błyskawiczną zmianę planów, np. w ostatniej chwili. A od dnia, gdy mamy ”komórki” to starczy, iż stworzymy smsa, iż coś nam “wypadło” i plany uległy zmianie. Z innej jednakże strony to pozytywne, gdyż przecież w przeszłości nie mogliśmy szybko się skontaktować wtedy, jak to było nieodzowne.

Przez takie coś nawet jak pragnęlibyśmy kogoś poinformować o innych planach nie było takiej możliwości. To tylko jeden przykład, gdyż aktualnie własny telefon komórkowy lub smartfon to coś powszechnego, identycznie jak zwyczajne są dodatki do takich sprzętów, jak etui na Huawei i obudowa do Sony Xperia. Zobacz etui ma Sony Xperia. Inną kwestią jest internet, to była faktyczna rewolucja, jaka zmieniła nasze życie. Wszędzie tam, gdzie jest dostępny internet pojawiły się nowe możliwości, lecz i niebezpieczeństwa. Możliwości możemy bez problemu dostrzec, to większe szanse, ażeby zaistnieć, zaprezentować swoje umiejętności, to także poprawiło metodę komunikacji, poszukiwania zatrudnienia, poznawania nowych ludzi. Jednakowoż, pojawiły się liczne zagrożenia, szczególnie dla najmłodszych.


URL=[0]=39Treści, które są dostępne w internecie zdecydowanie mogą wpłynąć na psychikę nieprzygotowanych na tego rodzaju wrażenia najmłodszych użytkowników sieci. Różnorodne treści pornograficzne lub mające związek z przemocą powinny być niedostępne dla dzieci, a o to przede wszystkim powinni dbać rodzice, ponieważ niestety będą zawsze dostępne w globalnej sieci. Na szczęście jest większa świadomość tego rodzaju zagrożeń, a ponadto ludzie coraz bardziej mądrze korzystają z internetu.