Sposoby na zwiększenie sprzedaży

Wzrost sprzedaży to kluczowy element w drodze do zawodowego sukcesu. W jaki sposób to zrobić? To pytanie zadają sobie i menadżerowie i pracownicy, gdyż każdy marzy by posiąść ową ważną umiejętność. Powinniśmy trzymać się ważnych zasad.

klik!
Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze: regularnie przeglądać i modyfikować firmowy system sprzedaży. Jest błędem cieszyć się tym co jest, bo zawsze może być lepiej. Starajmy się dopasować zatem do zmieniającego się rynku oraz konkurencji.

Nie przywiązujmy się do dotychczasowych metod. Umiejętność wprowadzania nowych metod i narzędzi pracy, wypracowanie metod jej uproszczenia to działania indywidualne, które mają sprawić, iż nasza praca stanie się skuteczniejsza, bardziej wydajna, a co za tym idzie mniej stresująca.

Wokół wciąż pojawiają się szanse. Żeby je wykorzystać powinniśmy wiedzieć co dzieje się w branży. Należy korzystać ze spotkań, targów, uroczystości czy innych wydarzeń. Odpowiednie szkolenia sprzedażowe dadzą podpowiedź na to, którą ścieżką trafić do klientów. Silne, trwałe relacje z klientami są bardzo cenne. Z nich powstaje sympatia, lojalność, przywiązanie.

Poczucie bezpieczeństwa klienta: iż nie zostanie oszukany, że jakość jest wysoka, że terminy będą dotrzymane, że dostanie fachową poradę i w przyjemnej atmosferze – sprawi, że klient sprawnie odeprze ataki konkurencji. Rozmawiajmy z klientami oraz słuchajmy ich uwag albowiem ich wnikliwe słuchanie czyni cuda! Klient chce czuć się ważny, dostrzeżony i bezpieczny. Tylko wówczas chce współpracować.

Aby wszystkie warunki odniosły pożądany skutek, wymagane jest zaufanie pracowników, wzajemny szacunek i należyta komunikacja w zespole. Dlatego nie dziwi, że firmy kładą tak ogromny nacisk na szkolenia z zarządzania zespołem – Na dobre wyniki pracowników składa się dużo czynników, ale zasadniczo jest to: ustalenie założeń i polityki działania zespołu, ustalenie zasad współpracy oraz poczucie odpowiedzialności w zespole. Dobre relacje pracowników procentują.