Jak spędzać czas w aucie?

Marzeniem prawie każdego miłośników czterech kółek jest poszusować bardzo szybkim samochodem. Zastrzyk adrenaliny, emocje, brawura – te doznania potrafią silnie pociągać. Kto nie chciałby przejechać nowym Bugatti Veyron, wspaniałym pojazdem, który w parę sekund mknie już 100km/h, choć to tylko początek przyjemności jaką daje dynamiczna jazda blisko 300 km/h.

samochód terenowy
Autor: TATA
Źródło: Marubeni Motors Poland
Skoro nie brak fanów szybkiej jazdy, to czy można napotkać innych? Jak życie pokazuje fani szybkości często sięgają za motocykle lub [sklep papierniczy internetowy] dla odmiany wybierają się na jazdę w terenie. Są też tacy, które zamiast formuły, preferują Jeepy. Kilkudniowe wypady w nieznane mogą dostarczyć satysfakcję, stać się przednim wyzwaniem oraz umożliwiają odetchnięcie od bieżących spraw.

Taka forma spędzenia przygody wydaje ciekawsza, zwłaszcza jeśli zbierze się na nią grupa znajomych. O czym sprawach powinniśmy pamiętać? Warto zabrać żywność, zapas leków, odzież na zmianę oraz co najmniej dwa samochodowy. Samochody lepiej aby były zaopatrzone w kanistry z paliwem, wyciągarkę oraz porządne opony 4×4, najbezpieczniej posiadać więcej niż jedną oponę na zapasie.

Aktualnie wiele Jeepów to auta z napędem na cztery koła o duże mocy silnika. Jak na pech nie brakuje także pseudo terenówek, które z zewnątrz pięknie wyglądają, ale ich użyteczność w terenie do niczego się nie nadają.

Zamieszczone w tym miejscu wiadomości są według Ciebie zbyt lakoniczne? Jeśli tak, to wejdź na stronę ekspresy domowe, na której znajdziesz podobne zagadnienia.

Często taki „uterenowiony” samochód posiada napęd na jedną oś, nisko położone nadwozie i nadaje się jedynie do komfortowego pokonywania dziur na polskich drogach.Renomowanej marki samochody terenowe nie należą do tanich. Podobnie koszty utrzymania nie są niskie. Nawet opony do SUV zaczynają od około 400 zł za sztukę. Oczywiście są tutaj różne rodzaje opon np. na cały rok – raczej niepolecane, na lato/zima przeznaczone na asfalt, z profilem do jazdy w terenie po błocie… Inaczej mówiąc sprawy techniczne są bardziej wymagające niż przy osobówkach.

Myśląc o oponach do takich aut, posiadamy duży wybór. Ceny zakupu mocno się zmieniają w zależności od firmy produkującej, wytrzymałości itd. Mamy zagadkę – ile mogą kosztować, podobnego rozmiaru opony do traktora? Mogą to być duże opony, jednak nie są przeznaczone do dynamicznej jazdy, a budowa jest całkiem prosta. Jak się okazje, ceny przednich opon są podobne, a nowe duże mogą być warte nawet 4000 zł za sztukę!