Jak się rozstać ze swym autem?

Niestety nic nie jest wieczne, choć bylibyśmy najpiękniejsi, a nasze auto najwspanialsze. Nieuchronnie w przyszłości my się zestarzejemy, a nasz czterokołowiec będzie musiał zostać oddany na złom.

Mielibyśmy szczęście, gdyby udało nam się odsprzedać wóz, złomowaniem zająłby się w takim przypadku ostatni właściciel. Niemniej jednak kiedy już nam się przydarzy takowa konieczność, musimy być cierpliwi, działać nieśpiesznie. Warto sprawdzić, czy auto złom piotrków trybunalski (czy też w naszym mieście) ma odpowiednie zezwolenia miejscowego starosty do złomowania. Niestety, jeśli nie dopilnujemy tego, może się zdarzyć, iż zapłacimy karę pieniężną za nie dopatrzenie obowiązku złomowania auta. Podobna sytuacja może zaistnieć, gdy uznamy, iż warto iść na łatwiznę i oddamy nasze auto komuś, kto twierdzi że zajmie się tą sprawą za nas.
Ford Fiesta
Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

Lepiej jednak jest poświęcić troszkę swojego czasu, i odnaleźć odpowiadający nam auto (serwis naprawy Subaru) złom Nowy Sącz (czy też w naszym mieście). Takie przedsiębiorstwa złomują samochody po różnych „przejściach”. Nie każdorazowo powodem złomowania samochodu jest jego wiek. Niekiedy jest ona skutkiem wypadku. Niezależnie od tego jakiż był powód złomowania, winniśmy mieć odpowiednie zaświadczenia. Oto one: dowód osobisty ostatniego posiadacza auta, w przypadku współwłasności dodatkowo dokument potwierdzający tożsamość współwłaściciela. Oprócz tego potrzebujemy: dowód rejestracyjny pojazdu, kartę auta jeśli takowa była wydana.

Jeśli przyjdzie nam zezłomować samochód firmowy, należy do wymienionych dokumentów dołączyć KRS lub wpis do ewidencji gospodarczej. Obowiązkiem przedsiębiorstwa zajmującego się złomowanie pojazdów kraków (czy w naszym mieście), jest sprawdzenie prawidłowości danych zapisanych w zaświadczeniach z danymi auta, a zatem sprawdzenie numerów ramy itd.. Firma złomująca ma obowiązek przekazać nam odpowiednie zaświadczenia: o unieważnieniu tablic rejestracyjnych i poświadczenie o zezłomowaniu samochodu. Następnie w ciągu tygodnia od dnia zezłomowania firma złomująca ma obowiązek wysłać do lokalnego urzędu gminy oświadczenie o zezłomowaniu. Od tego czasu właściciel auta (ambro.pl/przewoz-aut-osobowych-z-anglii) ma miesiąc czasu ażeby wyrejestrować pojazd. Wskazane jest przed wyrejestrowaniem auta uregulować zaległe opłaty za ubezpieczenie, (o ile mamy zaległości rzecz jasna) .