Jak są zbudowane nowoczesne panele ledowe, jakie są plusy ich wykorzystania w reklamie na zewnątrz

Współczesna reklama coraz częściej sięga po zaawansowane technologie. Bardzo popularny stał się tu internet, gdzie zaczęła się przenosić coraz większa część tortu reklamowego, a kampanie budżetami już przekraczają to, co było do tej pory znane z radia i telewizji.

Także tradycyjne reklamowe formy zaczęły się doczekiwać odpowiedników w nowej odsłonie, przykładowo ostatnio coraz większą popularnością cieszą się panele led. W wielu przypadkach zastępują one typowe tablice, na których były naklejane na jakiś czas reklamy. Panele będą dawać w tej dziedzinie zupełnie nowe możliwości, bo za pomocą systemu sterowania emisją obrazu pozwalają na prowadzenie wielu kampanii równolegle.

Wystarczy jedynie zaprogramować co i kiedy ma być emitowane i program sterujący załatwi wszystko. Dużą zaletą paneli tego typu jest także ich widoczność, dzięki zastosowaniu wydajnych diod są one znacznie bardziej widoczne, niż typowe tablice, nie są im straszne nawet trudniejsze warunki, takie jak deszcze, mgły czy ciemność.

ekran LED
Autor: Paul Hudson
Źródło: http://www.flickr.com

Panele led będą wykorzystywać tak popularne obecnie światło diod, które święci także ogromne triumfy w przemyśle oświetleniowym.

Pragniesz dowiedzieć się większą ilość szczegółów na ten temat? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i zdobądź użyteczne info (https://e-gift.pl/oferta/artykuly-biurowe-pismiennicze/olowki/) – na pewno ono też będzie dla Ciebie pasjonujące!

Mają one budowę modułową, dzięki czemu bez żadnych problemów da się je łączyć w znacznie większe sekcje. Często wykorzystuje się je przykładowo w czasie różnych imprez plenerowych, gdzie na czas ich trwania montuje się olbrzymie ekrany, które się po zakończeniu rozkłada i przewozi w następne miejsce.

Zaabsorbował Cię objaśniany w tym serwisie problem? Jeśli tak, to dodatkowo wejdź na ten link – więcej przeczytasz w linku.

Każdy modułów jest złożony z określonej liczby pikseli, oddalonych od siebie o kilkadziesiąt milimetrów. Za to każdy z pikseli składa się z trzech oddzielnych diod, o barwie czerwonej, zielonej i niebieskiej. Sterując poziomem świecenia wszystkich diod uzyskać można ostateczny kolor, który zobaczy odbiorca. Przez takie możliwości na panelach da się wyświetlać kolorowe, dynamiczne obrazy, które poza tym są wyjątkowo ostre i wyraźne. Panele LED cechują się dużą wytrzymałością na warunki pogodowe, działać mogą bez względu na aurę, więc firmy reklamowe coraz częściej wykorzystują ich możliwości.