Jak poradzić sobie z prowadzeniem nowej firmy? Krótki poradnik dla świeżych przedsiębiorców

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się tym, jak założyć własną firmę, to ten artykuł będzie idealny dla ciebie. Na szybko postaramy się pokazać to, co będzie czekać na ciebie, jeśli zdecydujesz się otworzyć swoją firmę.

dokumenty
Autor: Dvortygirl
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku kilka słów o kosztach.Z pewnością każdy, nawet początkujący przedsiębiorca wie, że tuż po otworzeniu firmy, będzie musiał zapłacić składki zus działalność gospodarcza w Polsce wiąże się z koniecznością ciągłego płacenia składek emerytalnych, ubezpieczenia zdrowotnego, a także z koniecznością płacenia składki na ubezpieczenie społeczne. Dla każdego nowego przedsiębiorcy, który wcześniej nie firmy, będzie mógł płacić obniżone składki, wynoszące ok. 400zł miesięcznie. Taki przywilej będzie jednak dostępny wyłącznie przez pierwsze dwa lata od startu działalności. Później „wskoczymy” na wysoki poziom oskładkowania i musimy się przygotować na zapłatę kwoty przewyższającej 1000 zł, a taka kwota może już porządnie uszczuplić budżet każdego przedsiębiorcy.

Skąd więc dostać dotacje na otwarcie firmy?Kwestie finansowe zazwyczaj są największym problem zaprzątającą głowy właścicieli firm .

Chciałbyś przeczytać inne interesujące artykuły? Zapraszamy więc na witrynę twórcy (https://www.workservice.pl/praca/produkcja/legnica/). Tam oczekują na Ciebie rzetelne wiadomości.

Szczególnie na starcie prowadzenia przedsiębiorstwa fundusze i niemały ich zapas są potrzebne, aby przeczekać okres, w którym firma się rozkręca i nie przynosi jeszcze zakładanego zysku. Całe szczęście, w dzisiejszych czasach nawet początkujący przedsiębiorca jest w stanie uzyskać całkiem pokaźna dotację na otwarcie firmy. Dróg jest na prawdę bardzo wiele. Poszukiwania dopłat możemy rozpocząć w najbliższym Urzędzie Pracy – Jeśli będzie to nasza pierwsza firma, to możemy oczekiwać na dotację rzędu dwudziestu tysięcy zł.

Kolejną możliwością są poszukiwania dotacji z Unii Europejskiej, które jeszcze niedawno było najpopularniejszą opcją wśród młodych przedsiębiorców. Przedstawiając sensowny biznes plan, będziemy w stanie uzyskać dotacje pokrywającą do kilkudziesięciu % naszych potrzeb.

Mamy ochotę Cię nakłonić do przeczytania naszego kolejnego wpisu. Po prostu kliknij odnośnik i oglądaj bez problemu to, co rzetelne.

Jednakże obwarowania formalne przy tej formie dopłat są dosyć spore, dlatego też nie każdemu udaje się taką pomoc uzyskać.

Pamiętaj, sensowny przedsiębiorca nigdy się nie zniechęca – nawet jeżeli nie uda się z wybranym dofinansowaniem, to zawsze istnieją inne drogi do zapewnienia środków dla twojej firmy – nie rezygnuj, a z pewnością osiągniesz cel.