Jak polepszyć działanie różnorakich obszarów w firmie? Najlepszą odpowiedzią jest system CRM

Czy słyszałeś o systemach CRM? Czym one są i dlaczego ich stosowanie pozytywnie wpływa na działania handlowe firmy? CRM, to skrót od angielskiego pojęcia Consumer Relationship Management, co oznacza Zarządzanie Relacjami z Klientami, wspomaga związki z odbiorcami naszych usług w najważniejszych obszarach – operacyjnym oraz analitycznym.

oprogramowanie
Autor: Wes Schaeffer
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowym celem jest zwiększenie stopnia satysfakcji klientów, co w konsekwencji wpłynie na podniesienie przychodów przedsiębiorstwa. Systemy te pozwalają na lepsze zrozumienie potrzeb klientów poprzez zapewnienie bardzo szybkiego dostępu do pakietu informacji o nabywcy naszych usług. To zdecydowanie usprawnia proces obsługi klienta.

Funkcjonowanie systemów CRM polega na wspomaganiu procesów, które mają związek ze zdobywaniem oraz obsługą kupującego przez daną firmę. Tego typu systemy mogą wspierać wiele działów przedsiębiorstwa. Pomagają w marketingu, czyli wspomagają akcje reklamowe, pomagają zarządzać telemarketingiem, jak również obsługiwaniem kont firmy w mediach społecznościowych. Są niezbędne w sprzedaży, umożliwiają szacowanie możliwości sprzedaży, tworzenie i analizowanie lejków sprzedażowych.

firma
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Pomagają także rozplanować rozmowy telefoniczne oraz spotkania . Są niezastąpione w obsłudze klienta, to znaczy pomagają w zarządzaniu kontraktami oraz informacjami o użytkownikach naszych usług, dzięki temu możemy sprawdzać poziom zadowolenia klientów i sprawdzać konkretne działania, które wspomagają relacje z klientami. Są w końcu ogromnie ważne dla zarządu, ponieważ dają możliwość na monitorowanie działań oraz efektów pracy sprzedawców. System CRM jest przydatny w każdej firmie, jak crm – link do strony – Wrocław i to niezależnie od wielkość.

Odpowiednio wykorzystane narzędzie tego typu jest bardzo cennym źródłem wiedzy o procesach rządzących sprzedażą, pozwalają także zoptymalizować ofertę sprzedażową firmy jak i poprawić sposoby przyciągania przez nią nabywców. Na rynku znajdziemy bardzo dużo systemów klasy CRM, istnieją więc samodzielne, oraz zintegrowane. Są komercyjne, dostępne za gotówkę, a także za darmo w typie open source. Te bezpłatne także dają dość duże możliwości, warto nawet na początku je wypróbować, aby przekonać się samemu jakie dają zalety.