Jak podwyższyć sprzedaż w swojej firmie?

Ceny wzrastają, pensje stoją w miejscu, czyli nie wzrastają. To powoduje, że statystyczny Kowalski ma trochę mniej pieniędzy do wydania. A do tego jego humor nie jest dobry, toteż wydaje jeszcze mniejsze pieniądze. Co to znaczy dla właścicieli firm, których zarobek zależy przede wszystkim od kondycji finansowej Polaków?

reklama na przystanku
Autor: Style Raw
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, z pewnością trzeba skuteczniej zawalczyć o klienta – no dobrze, lecz jak? Nie radzę znacznie obniżać cen, ponieważ prawda jest taka, że to kompletnie nieopłacalne. To znaczy być może trochę opłacalne, lecz można śmiało powiedzieć, że wyłącznie wtedy, gdy mieliśmy wcześniej duże narzuty. Optuję za tym by inwestować w marketing. Jakie metody marketingowe powodują duże wsparcie sprzedaży w firmie? Cóż, całe szczęście, że takich rozwiązań jest całkiem sporo.

Np. istotne jest to, aby nigdy nie myśleć, że programy lojalnościowe nie są opłacalne. Myślę, iż w naprawdę wielu przypadkach to jest tak, że przy sensownym programie lojalnościowym możemy znacząco zyskać. Weźmy np. lokal z pizzą: jak w takim razie w biznesie gastronomicznym moglibyśmy walczyć o klienta, który ciągle będzie do nas powracał? Cóż, na przykład czymś niesamowitym jest choćby to, że przecież można stosować kartę stałego klienta. Myślę, że to bardzo dobry pomysł!

Czyli kiedy klient w ciągu jakiegoś czasu kupi u nas jedzenie – w trochę większych ilościach, najzwyczajniej dostanie jakąś zniżkę. Zniżka jest OK, lecz możemy także zaoferować dla niego darmowe jedzenie. Bo niby kto nie lubi jeść bez konieczności płacenia? Gdy marże są spore, to tak naprawdę tego typu metody nie są większym kosztem. Uważam, iż biznesmeni w naszym kraju w dalszym ciągu do końca nie wiedzą w jaki sposób zadbać o klientów – to nic dobrego.

Efektywny program motywacyjny daje wiele profitów – ciężko mieć odnośnie tego jakiekolwiek wątpliwości! Naturalnie restauracja (zobacz drink bar Łódź) to tylko jeden z przykładów, zasadniczo można zastosować tę zasadę w praktycznie wszystkich rodzajach biznesu. Uważam, że jeśli większa ilość przedsiębiorców będzie szanować swoich klientów, gospodarka naszego kraju będzie w o wiele lepszym stanie. Przecież nie tylko ja w taki sposób rozumuję: w sumie ciężko rozumować, że można prowadzić biznes, podwyższać sprzedaż, bez konieczności dbania o klientów – ważna strona.