Jak oczyścić pralkę domowymi sposobami? Czemu jest to takie ważne? O jakich kwestiach pamiętać?

To bardzo ważne, ażeby zachować naszą pralkę w czystości. To ważne, żeby pozbyć się niezbyt miłego zapachu z jej wnętrza, to też niezbędne, aby odkamienić bęben pralki i automatycznie przedłużyć jej żywotność. Oba tego typu powody są wystarczające, by zaopatrzyć się w niezbędne do pielęgnacji środki, jak soda, ocet i kwasek.

Dość znanym i pewnym sposobem na czyszczenie pralki jest nastawienie pustego prania z sodą oczyszczoną. W jaki sposób to zrobić? Po prostu należy wsypać ¾ szklanki sody oczyszczonej do przedziałki na proszek, a później uruchomić pełny cykl prania. Powinien być on ustalony na temperaturę dziewięćdziesięciu stopni Celsjusza. W mniejszym stopniu znany, lecz także stosowany jest sposób związany z octem.

Jeżeli zaintrygował Cię ten artykuł, wejdź też na tego typu link, gdyż odnajdziesz w nim inny tego typu świeży wpis – on również jest wart uwagi.

Aby oczyścić pralkę powinniśmy wlać do pojemnika na proszek też ¾ szklanki octu, zaś po tymwłączyć pełny cykl prania, również jak w poprzedniej sytuacji, ustawiony na temperaturę dziewięćdziesięciu stopniu Celsjusza.

producent
Autor: WD
Źródło: WD
Windows 7 - fotografijka
Autor: quapan
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej skorzystać z takiej metody, jak chcemy usunąć kamień, który pojawia się na bębnie urządzenia. Innym sposobem na to, żeby nasza pralka była jak najbardziej zadbana, jest zastosowanie kwasku cytrynowego. Proporcje oraz zasady postępowania są takie same jak we wcześniej wspomnianych przykładach. Jest to dosyć mało znany sposób, ale jak udowadniają niektórzy tak samo skuteczny. Może mamy kłopot z grzybem w pralce, na szczęście też jest na to odpowiednia metoda.

Przypadł Ci do gustu nasz tekst? Zatem czytaj to dławnice kablowe, na co masz chęć na kolejnej stronie, którą z radością dla Ciebie stworzyliśmy.

Należy po prostu włączyć pralkę na dwa cykle. Jeden z nich z sodą oraz trzema łyżkami boraksu, kolejny z octem. Ażeby zapobiec ponownemu dostaniu się pleśni do pralki, nie można zamykać pralki zaraz po praniu. Na koniec najlepiej wspomnieć, że pralkę najlepiej czyścić raz w miesiącu.

Przy tej okazji należy wykręcić filtr na dole pralki, aby dokładnie wymyć go pod bieżącą wodą. Trzeba pamiętać także o właściwym dobraniu ilości detergentów do objętości prania. Jeżeli w rurach zostają resztki detergentu, to może tworzyć się bardzo specyficzny i bardzo przykry zapach, który będzie przedostawał się na ubrania. Regularnie wyczyszczona pralka będzie lepiej pracować oraz zmaksymalizuje się jej żywotność. Ponadto, nie będziemy mieć niepotrzebnych problemów z dziwnie pachnącymi ubraniami.