Jak najlepiej przeprowadzić coaching?

Jeżeli myślisz, iż masz ponadprzeciętną wiedzę na jakiś ciekawy temat, np. umiesz pozycjonować witryny internetowe albo jesteś prawdziwym mistrzem w nawiązywaniu kontaktów, bez dwóch zdań musisz zastanowić się czy być może czymś w porządku nie byłoby zorganizowanie szkolenia. W końcu prawda jest taka, że na zorganizowaniu szkolenia można zarobić spore pieniądze. Wychodzę z tego założenia, iż na swojej wiedzy należy zarabiać. W szczególności, że ostatnimi laty w Polsce łatwo dostrzec spory popyt na wszelkiej maści sesje szkoleniowe.

Polacy bardzo dobrze wiedzą, że solidne szkolenia są niemalże na wagę złota. Według mnie to sytuacja jest taka, iż jeśli posiadamy dostateczną wiedzę, a jeszcze do tego jesteśmy przebojowi, z pewnością musimy poszukiwać własnej szansy. Co do tego raczej nie mam najmniejszych wątpliwości. Ostatnio brałem udział w szkoleniu dot. zakładania firmy – muszę otwarcie przyznać, że dużo się dowiedziałem. Dobrze, co w takim razie należy robić, aby bez żadnego kłopotu mieć możliwość zorganizować szkolenie?

sala szkoleniowa
Autor: Peter Kofler
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, trzeba wiedzieć, że początkowo czymś istotnym są sale Synergy Trainings – a więc musimy nająć jakąś salę, ponieważ gdzieś przecież nasi słuchacze chcieliby szkolić się w komfortowych warunkach. Co prawda słyszałem o ciekawych szkoleniach, które były organizowane w restauracjach, lecz uważam, iż tak naprawdę to kiepski pomysł. Według mnie kapitalnym miejscem dla pragnących zorganizować udaną konferencję jest większe miasto – bo relatywnie łatwo do niego się dostać. Choć pewnie na szkoleniu będą tylko ludzie z miasta. W końcu jeszcze nie mamy renomy.

Należy również przypomnieć, iż czymś ze wszech miar istotnym jest to by absolutnie nigdy nie sądzić, że nasze szkolenie niejako samoistnie się rozreklamuje. Czyli musimy w umiejętny sposób podejść do tematu reklamy spotkania. Według mnie strzałem w dziesiątkę jest choćby założenie witryny internetowej, a do tego zamieszczanie reklam w tych miejscach, które w jakiś sposób traktują o branży, w której się specjalizujemy. Czyli podsumowując – organizacja swojego szkolenia to świetny pomysł. Nie możesz tego zepsuć!