Jak na dłużej zatrzymać klientów?

Ogromna konkurencja na pewno nie pomaga zbytnio w prowadzeniu firmą. Oczywiście to nierealne, aby kompletnie nie mieć konkurencji, ale istotnie można zrozumieć biznesmenów, którzy choć mocno się starają, ciężko pracują, to jakby nie patrzeć nie mają wystarczających przychodów. Jednak trzeba akceptować taki stan rzeczy! Tzn., trzeba akceptować konkurencję, lecz w żadnym wypadku nie niewystarczające zyski. Przecież bez żadnego cienia wątpliwości możemy jakoś walczyć ze swoimi konkurentami. Naturalnie w grę wchodzą wyłącznie takie sposoby walki, które są w zupełności fair play!

marketing na ulicach miast
Autor: West Midlands Police
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dobre są na ten przykład programy lojalnościowe i motywacyjne – zatem kiedy pozyskamy jakiegoś klienta, powinniśmy jeszcze mieć na uwadze, że bardzo często może on w każdym momencie odejść do konkurentów. I z tego powodu niezmiernie ważne jest to by jakoś postarać się zatrzymać na stałe klienta. Różnego rodzaju programy lojalnościowe są o tyle świetne, że są niezmiernie efektywne. Dlaczego? Jeśli możemy zagwarantować własnym klientom fantastyczną jakość, to tylko korzystna cena ich jeszcze mocno interesuje. Często nie jest możliwe nieustanne spuszczanie cen, lecz przecież przynajmniej można dać jakieś gratisy, etc. Możliwości jest niesłychanie wiele.

Weźmy przykładowo w rachubę sklep internetowy – przykładowo z karmą dla psów. Może fajnym wyjściem jest to, aby tym stałym klientom, co jakiś czas dać gratisową karmę? Oni będą szczęśliwi, nie mówiąc już o ich czworonogu. I z tego powodu niesamowicie często sklepy internetowe stosują takowe metody. Nie powinniśmy być gorsi od swojej konkurencji!

Tego typu programy są doskonałe również przy szukaniu najzupełniej nowych klientów. W końcu można śmiało powiedzieć, że jeśli potencjalny klient dowie się, iż w naszym sklepie internetowym po pewnym okresie czasu będzie miał okazję zakupić tańszą karmę, to z całą pewnością przynajmniej mocno się postara, aby skorzystać z oferty naszej firmy. Całkiem popularne są serwisy internetowe, gdzie umieszczane są różnego rodzaju programy motywacyjne. Można tak naprawdę rzec, iż w dzisiejszych czasach brak wprowadzenia programów motywacyjnych to niemalże samobójstwo. No takie są realia – znajdź tutaj.