Jak można zadbać o zęby, które się posiada, aby cieszyć się nimi można było do późnej starości.

Natura obdarzyła nas wspaniałymi zębami, które służą nie tylko do rozgryzania i rozdrabniania pokarmów, lecz są również ozdobą uśmiechu. O ile są w takim stanie, że nadają się do pokazania, gdyż u wielu osób różnie z tym może być. Nieodpowiednia dieta, czyli jedzenie nadmiernych ilości słodyczy, i dodatkowo małe dbanie o higienę powodują, że wielu ludzi dotyka problem ubytków i próchnicy.

O zęby trzeba dbać od młodego wieku, wielu dorosłych w bolesny sposób odkrywa tę prawdę swoich zębów już nie mając. Wypełnianie małych ubytków jest znacznie tańsze i mniej kłopotliwe, niż większych dziur, które wymagają czasem leczenia kanałowego. Dlatego też jakaś klinika stomatologiczna kraków musi być obowiązkiem każdego co najmniej raz w roku. Podczas wizyty kontrolnej dobry dentysta kraków dokładnie skontroluje stan uzębienia i jeżeli są jakieś dziury, to zaproponuje schemat leczenia. Taki przegląd u większości stomatolog jest bezpłatny, a naprawdę daje spore korzyści.
Dentysta
Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Przy obecnym finansowaniu państwowych zakładów leczniczych leczenie – można tutaj znaleźć – stomatologiczne za pomocą lepszych materiałów nie należy do tanich. Plomby dostępne na ubezpieczenie co prawda są, ale za światłoutwardzalne, trwałe należy dodatkowo zapłacić. Zależnie od miejscowości i tego, jak duży jest ubytek koszt może wynosić od kilkudziesięciu do nawet trzystu złotych, jednak takie wypełnienie powinno wytrzymać przynajmniej dziesięć lat. Jednak znacznie korzystniej będzie leczyć nawet najmniejsze ubytki, potwierdzi to każdy stomatolog i produkty dla niego oceń Cichoń.

Większe ubytki w zębie to w pierwszej kolejności wyższe kwoty na leczenie. Droższa będzie plomba, jeżeli pojawi się leczenie kanałów, to koszty także znacznie wzrosną. No i leczenie dużych ubytków wiąże się z tym, że będzie bolało, a przecież tego najbardziej się obawiają pacjenci. Tak więc dużo lepszym pomysłem jest leczenie wszystkich ubytków, jakie się pojawią niż czekanie, aż się dziura w zębie się rozrośnie. A najlepsza i najskuteczniejsza jest właściwa dieta, ograniczająca ilość słodyczy, i systematyczne dbanie o higienę jamy ustnej.
Autor