Jak możemy zarejestrować znak towarowy w Polsce? Jakie warunki musimy spełnić? Co jest najważniejsze?

Planujesz zarejestrować znak towarowy lecz nie masz pojęcia, jak to zrobić? Przede wszystkim, w celu rejestracji takiego znaku, należy złożyć w Urzędzie Patentowym, na przykład biuro patentowe Kraków właściwy wniosek. Co jednakże dalej z tym zrobić?

Logo androida
Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju podanie o udzielnie prawa ochronnego powinieneś złożyć osobiście, ale możesz też to zrobić przy pomocy profesjonalnego pełnomocnika, jakim może być jedynie rzecznik patentowy. Taki rzecznik poza fachowym opracowaniem wniosku może też zrobić badanie tzw. zdolności rejestracyjnej znaku, a jednocześnie ocenić możliwość jego rejestracji. Tego typu badanie na pewno uchroni nas przed regulowaniem opłat zgłoszeniowych, jeżeli nasz kancelarii (polecamy pozostałe informację dostępne będą tu) i tak nie będzie miał szans na ochronę. Rzecznik jest w stanie również pomóc w przeprowadzeniu procedury rejestracji już przed samym Urzędem .

W naszym kraju Urząd Patentowy jest odpowiedzialny za pełne badanie naszego wniosku. Poza kwestiami formalnymi może mieć zastrzeżenia odnośnie wykazu towarów. Często zdarza się, że rozbudowane wykazy muszą być uzupełnione. Badanie Urzędu sprawdza także czy rejestracja znaku towarowego jest w ogóle możliwa do przeprowadzania, tak więc czy znak spełnia warunki, jakie są wspomniane w ustawie. Jak nie ma przeciwwskazań, żeby zarejestrować znak, Urząd wydaje tkancelarią (polecamy http://jwp.pl/media/materialy_prasowe/podrabianie_znakow_towarowych_rujnuje_wizerunek__firmy.html)warunkową decyzję, jaka określa przyznanie ochronnego prawa od wpłacenia opłaty rejestracyjnej, a również opłaty za publikację. A jakie są to opłaty? Ich wysokość zależna jest od ilości klas nicejskich, w jakich są skatalogowane nasze towary oraz usługi .

Dokumentacja
Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
A ile trzeba czekać na decyzję? Najczęściej musimy czekać przeważnie od 12 do 16 miesięcy, aby jednakowoż być może przyspieszyć ten cały proces dobrze skorzystać z firm, które gwarantują pomoc w tej dziedzinie. Rejestracja znaku towarowego cena nie jest najczęściej kłopotem, ale cała procedura, która z pewnością nie należy do najbardziej łatwych może sprawiać dość duże trudności . Z tego więc powodu dobrze skorzystać z fachowej pomocy, ażeby zmniejszyć ilość problemów i niespodziewanych wydarzeń do minimum. To bez wątpienia bardziej korzystne niż długa procedura i brak szans na poprawę sytuacji. O tym trzeba pamiętać, kiedy będziemy zabiegać o zarejestrowanie znaku towarowego.