W jaki sposób legalnie złomować auto? Sprawdź, co musisz zrobić

W Twoim garażu jest samochód, jakim od dawna nie jeździsz, gdyż pojazd nie jest zdatny do użytkowania? Z jednej strony ciężko jest ci się go pozbyć, nade wszystko z racji sentymentalnych, ale z przeciwnej – nie jest ci do niczego niezbędny i jedynie zajmuje miejsce, jakie mógłbyś spożytkować na coś innego, na przykład schować kosiarkę, która stale stoi na dworze i może wkrótce zardzewieć, szczególnie, gdy będzie padać deszcz.

Aby legalnie pozbyć się pojazdu, konieczny jest autozłom Tarnów.Co należy zrobić, jeżeli chcesz oddać tam swój samochód?
Auto złom
Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Najistotniejsze to przyszykować właściwe dokumenty – zobacz więcej na stronie, które należy okazać, gdy potrzebne nam będzie złomowanie samochodów łódź. Pierwszym z nich jest naturalnie dowód osobisty, którym musimy się wylegitymować przychodząc do zakładu, by stacja demontażu mogła spisać wszelkie dane. Jeśli kasacją trudni się inna osoba, wymagane jest specjalne upoważnienie podpisane przez właściciela. Bez niego nie będzie można nic zrobić, więc zatroszcz się o to odpowiednio wcześniej i schowaj do portfela, by nie okazało się, iż pozostawiłeś ten dokument w domu.

W przypadku, gdy pojazd zarejestrowany jest na prowadzoną działalność, musisz mieć należyte dokumenty (http://lrg-lodz.pl/) z firmy i upełnomocnienie, że jako przedstawiciel określonego zakładu możesz przekazać auto do zezłomowania. Ostatnie dokumenty to dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu. Czasami jednak może się przydarzyć, iż dowód rejestracyjny był zatrzymany przez policję. Co wtedy zrobić? Niezbędne będzie zaświadczenie z wydziału komunikacji bądź kopia dowodu rejestracyjnego, rzecz jasna należycie poświadczona.

Gdy zgromadzisz wszystkie niezbędne dokumenty, możesz zatelefonować do stacji demontażu, aby odebrała twój samochód. Większość stacji oferuje swoim klientom taką usługę, dlatego nie będziesz zmuszony obawiać się o transport auta, szczególnie, gdy nie jest już możliwe jego zapalenie.

Stacja wydaje specjalne zaświadczenie o demontażu, jak również anuluje dowód rejestracyjny, kartę pojazdu oraz tablice rejestracyjne. Jeśli wobec tego interesuje cię złomowanie samochodów Poznań, powinieneś zwrócić uwagę na firmy, profesjonalnie zajmujące się scharakteryzowanym tematem.

Pamiętaj, by decydować się na zakłady, które działają legalnie, tylko wtedy będziesz pewny, iż zezłomowanie będzie przeprowadzane z zachowaniem zasad oraz w zgodzie z dobrem natury.