Jak kupić odpowiednią nawigację samochodową?

Odpowiednia nawigacja do samochodu to podstawa, kiedy zamierzamy jechać na wakacje albo też jedziemy w podróż służbową. Należy dowiedzieć się zatem, jaki GPS wybrać, aby był sprawny w każdych okolicznościach oraz na jakie aspekty należy zwrócić uwagę.

Nawigację do pojazdów można podzielić w głównym stopniu ze względu na ceny. Istnieje wiele bardzo tanich modeli, jakie zapewniają nam jakość wystarczającą na bezstresowe stosowanie ich w codziennych warunkach (przeczytaj więcej). Dla trochę bardziej wymagających użytkowników przeznaczone są bardziej zaawansowane urządzenia. Producenci opracowali w tym aspekcie bardzo wiele bardzo różnych rozwiązań, których jednak na próżno szukać w przypadku tańszych opcji.

Autor: Harman-Becker

Jeżeli GPS używany bywa przez profesjonalnych kierowców bądź też do celów związanych z pracą, raczej nie opłaca się inwestować w tani sprzęt, który w bardziej zaawansowanych sytuacjach może się nie sprawdzić. W tej sytuacji najlepszym wyborem okaże się profesjonalny model z szybkim procesorem, dużą pamięcią, dobrym modułem GPS oraz mapą pokładową. Wybierając się za granicę musimy zainwestować w lepsze jakościowo urządzenie oraz niezbędną mapę na pokładzie, zawierającą cały obszar naszej podróży. W przypadku niedalekich wypraw za miasto wystarczy nam dobry smartfon wyposażony w najnowszą mapę dróg oraz adresów.

Becker Ready 50
Autor: Becker
Źródło: Becker
Należy zwrócić uwagę także na POI, czyli point of interest, specjalny punkt w przestrzeni, który może być dla nas w jakimś sensie użyteczny czy godny uwagi (więcej informacji). POI jest niezwykle często stosowany w elektronicznych systemach nawigacji – może oznaczać np. niebezpieczne miejsca lub miejsca, które są dla nas szczególnie istotne.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy urządzenie do nawigacji jest łatwe w obsłudze i posiada jasny, czytelny ekran.

Dodatkowe informacje o tej tematyce pozyskasz w różnorodnych serwisach, ale znacząca witryna (http://www.gms.pl/pl/video-rejestrator/) jest tylko jedyna! Sprawdź nas!

Ważny jest także odpowiedni głośnik (głośniki wi-fi) czy jak najbardziej precyzyjny panel dotykowy. Bez wątpienia liczy się także łatwość montażu urządzenia. Sprawdźmy też ramię i uchwyt, jakie gwarantują nam odpowiednią regulację. Podczas wielu godzin podróży samochodem powinna nam być niezbędna też działająca ładowarka samochodowa, przy pomocy której będziemy w stanie w każdej chwili naładować GPS w przypadku rozładowania.