Jak kształtują się dzisiaj składki ZUS?

Nie ulega wątpliwości, że zdecydowana większość obecnych państw rozrosła się do sporych rozmiarów, w wyniku czego rządy ingerują w różne sektory gospodarki oraz aspekty codziennego życia przeciętnego Kowalskiego. Oczywiście, nie zawsze jest to korzystne, ponieważ urzędnicy zwykle gorzej wydają pieniądze podatników, niż oni sami. Rodzi to przede wszystkim rozmaite patologie, w tym powszechne zjawiska korupcyjne, z czym oczywiście ciężko się walczy.

dokumenty
Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwie wszystkie państwa mają kłopot z marnotrawieniem publicznych środków pieniężnych oraz różnego typu nieprawidłowościami w związku z ich dystrybucją. Czytaj również .

Nie powinniśmy mieć natomiast złudzeń, co do tego, czy zmieni się to w najbliższym czasie. Wiele osób narzeka na dzisiejszy system emerytalny, który opiera się na przymusowych składkach ubezpieczeniowych. Płacą je wszyscy pracujący obywatele, dzięki czemu później otrzymują konkretną emeryturę. Niestety, ale w wielu przypadkach jest to mocno zróżnicowane, głównie za sprawą pojawiania się uprzywilejowanych grup społecznych, które mogą pochwalić się zdecydowanie korzystniejszymi warunkami emerytalnymi.

Przymusowe ubezpieczenia wpływają również na otrzymywanie konkretnych odszkodowań w momencie wypadków w pracy, czy też otrzymywanie renty w razie poważnych problemów zdrowotnych. Wysokość składki zus jest urozmaicona, gdyż zależy w szczególności od otrzymywanych dochodów. Jest ona również inna dla przedsiębiorców, którzy muszą ją opłacić, nawet jeśli w danym miesiącu nie osiągnęli żadnych dochodów. Wysokość składek zus od dawna jest przedmiotem sporów w opinii publicznej.

badania marketingowe w firmie
Autor: TedsBlog
Źródło: http://www.flickr.com

Powszechnie uważa się, że są one zbyt wysokie w kontekście pobieranych świadczeń, zwłaszcza emerytur. Szczególnie poszkodowani okazują się być mikro przedsiębiorcy, którzy nierzadko bankrutują z powodu wysokiej składki, którą opłacać trzeba raz w miesiącu. W każdym przedsiębiorstwie niezbędne jest odpowiednie wyposażenie , które również jest kosztowne. Wszystkie firmy generują więc duże koszty, z czym niełatwo jest sobie radzić bez konkretnego wsparcia i świetnego zarządzania firmą.