Jak dostać dofinansowanie na otwarcie biznesu

Otwarcie własnej działalności gospodarczej to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie chcą dłużej pracować na etacie.

biznes
Autor: KamiPhuc
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowy problem osób, które noszą się z zamiarem otworzenia własnej firmy, to kwestia zdobycia niezbędnych funduszy. Źródła finansowania działalności mogą być różne. Jak wykazują statystyki, wciąż większość młodych przedsiębiorców decyduje się na tzw.

Czy masz chęć przejrzeć następne artykuły? W takim razie zapraszamy do kliknięcia w link – tam czeka na Ciebie autorska strona.

Friends, Family, Founds, czyli wykorzystanie środków własnych oraz rodziny czy przyjaciół. Jest to naturalnie sposób, dzięki któremu unikniemy zbędnych formalności. Z drugiej strony, jeśli chodzi o pieniądze, osobiste relacje mogą źle rzutować na przyszłe decyzje biznes.

Kolejnym sposobem na pozyskanie pieniędzy na start są środki publiczne. Osoby bezrobotne mogą ubiegać się o jednorazowe dofinansowanie wysokości około 20 tysięcy złotych. Tego typu dotacje dla nowych firm są oczywiście bezzwrotne. Kwota dotacji zależy również od regionu, jednak nie należy zwlekać z decyzją, gdyż wraz z końcem roku, kończy się także pula pieniędzy, przeznaczona na ten cel.

Jedną z popularniejszych form pozyskania pieniędzy są oczywiście kredyty bankowe. Często decydują się na nie przedsiębiorcy, którzy potrzebują dużego kapitału na start. Banki oferują też dodatkowe usługi dla przedsiębiorców. Przykładowo kompleksowa obsługa kontraktu to usługa skierowana do firm, które współpracując z Jednostkami Skarbu Państwa. Dzięki takim praktykom przedsiębiorca może skorzystać z różnych produktów danego banku na poszczególnych etapach realizacji kontraktu.

200
Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku finansowym funkcjonują też prywatni inwestorzy, zwani Aniołami Biznesu. Dysponują oni dużym doświadczeniem oraz zasobami finansowymi.

Jeśli prezentowane na tej stronie omówienie bardzo Cię ekscytuje, to zalecam to źródło – ono jest równie emocjonujące, jak materiał, który teraz czytasz.

Często wspierają oni średnie przedsiębiorstwa. Ich pomoc polega na fachowym doradztwie oraz dofinansowaniu biznesu w początkowej fazie rozwoju. Anioły Biznesu niejednokrotnie działają non-profit, jednak zdarza się, że pomagają w zamian za udziały w nowym biznesie.

Zanim podejmiemy decyzję, w jaki sposób chcemy finansować nasze działania, warto rozważyć wszystkie opcje.
Każda z omówionych form ma naturalnie swoje pozytywy i negatywy. Jeśli rozpoczynamy dopiero naszą przygodę z biznesem na pewno należy skorzystać z fachowego doradztwa, aby wybrać najkorzystniejszą opcję.