Jak co roku nadchodzi rozliczenie PIT? Warto pomyśleć o tym, komu oddać 1% podatku

Polacy każdego roku rozliczają się na podstawie tzw. PITu. Dzięki temu otrzymują możliwość przeznaczenia jednego procenta własnego podatku na rzecz wyznaczonych do tego instytucji. W Polsce mamy możliwość przeznaczenia procentu naszego podatku do jednej z ponad 8 tysięcy instytucji.

pieniądze
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Wyłącznie od nas jest zależne komu będziemy chcieli przekazać nasz procent. Jeżeli nie wiemy na co chcemy przekazać, to najlepsza będzie 1% podatku lista, którą mamy szansę znaleźć w internecie. Wyodrębniamy kilka typów instytucji w których możemy wciąż poszukiwać wybranej instytucji. Wyróżniamy tak zwane podmioty do spraw trudności sytuacji życiowych a także działalności które wspierają. Wyróżniamy tutaj tego rodzaju podkategorie, jak zwłaszcza działalność charytatywną, pomoc rodzinom będącym w trudnej sytuacji, organizacje które działają na rzecz osób niepełnosprawnych, emerytów, kombatantów a także rodzin zastępczych.

Inną kategorią są podmioty ochrony zdrowia.

Ten odnośnik do witryny (http://www.workservice.pl/praca/tymczasowa/bialystok/) pokaże Ci interesujące informacje na prezentowany temat, które będą niezwykle wciągające oraz starannie opiszą ten wątek.

Do tej grupy zaliczamy przede wszystkim podkategorie związane z ochroną a także promocją zdrowia a także walce z uzależnieniami. Kolejną kategorią na jaką można przekazać jeden procent podatku to ochranianie praw (polecamy propozycje). Zaliczamy tutaj tego typu podkategorie jak kroki na rzecz macierzyństwa i rodzicielstwa, chronienie praw człowieka, chronienie praw konsumenckich czy też działania na rzecz praw kobiet i mężczyzn. Inne kategorie to miedzy innymi przeciwstawianie się bezrobociu czy też nauka i kultura, do której zaliczamy szkolnictwo wyższe lub też ekologię oraz ochronę zwierząt. Kolejną kategorią stanowią działania międzynarodowe i wspólnotowe, związane nie tylko z promowaniem regionu jak również z działalnością integracyjną z Europą. Zobacz w tym miejscu: .

Kolejne podmioty z kolei mogą skupiać się bezpośrednio na państwie i podtrzymywaniu jak również promowaniu tradycji narodowej lub też promowaniu Polski za granicą. Kolejnym rodzajem instytucji, na jakie można przeznaczyć jeden procent swojego podatku jest sport i turystyka. Bezpieczeństwo publiczne jest kolejną ogólną kategorią na jaką mamy szansę oddać swój jeden procent podatku – do wyboru jest m.in. ratownictwo a także obronność państwa. Tutaj więcej w temacie: .