Jak bezpiecznie zapakować przesyłkę kurierską, aby dotarła w całości do adresata ?

Przesyłka kurierska jest narażona na wiele niedogodności. Nie jest tajemnicą, że przesyłana paczka będzie jedną z wielu, którą przewozi dana firma kurierska. Istnieje obawa, że opakowanie zostanie zniszczone w czasie przewozu. Z uwagi na fakt, że transportuje się nierzadko delikatne przedmioty, trzeba zastanowić się w jaki sposób je poprawnie zabezpieczyć. Szkoda by było, gdyby naczynia, komputery czy inne delikatne i nie przystosowane do wstrząsów przedmioty zostały uszkodzone. Rozsądne zapakowanie towaru umożliwi zarówno nam, jak i firmie kurierskiej skuteczną dostawę przesyłki.

przesyłka pocztowa
Autor: Jem Yoshioka
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym materiałem na opakowanie paczki pocztowej jest tekturka. Można ją uzyskać w każdym sklepie spożywczym, ale warto się postarać o to, aby była w dość dobrym stanie. Jeśli opakowanie tekturowe nie będzie dość trwałe, to może nie tylko doprowadzić do uszkodzenia zawartości przesyłki, ale także nie zostać przyjęte przez kuriera. Warto do zabezpieczenia paczki posłużyć się taśmą służącą do zabezpieczenia paczki. Zabezpieczenie foliowe także może uchronić jej zawartość.

Pakowanie przesyłek to nie tylko zadbanie o zewnętrzną stronę przesyłki, ale także o właściwe wypełnienie opakowania. Ma ono na celu zabezpieczenie towaru, aby się nie ruszał wewnątrz pudełka. Jako wypełniacz najlepsza jest folia bąbelkowa ze styropianem. Aby wypełnienie przyniosło pożądane rezultaty, trzeba zadbać o to, aby wyścielało paczkę na około 4 cm od ściany kartonu do produktu. Wtedy uzyska się pewność, że towar będzie unieruchomiony i bezpieczny.

Wprowadzanie danych (dowiedz się więcej) jest kolejną istotną czynnością zabezpieczenia przesyłki. Za sprawą tego przesyłka zostanie dostarczona do adresata, ale także w razie zagubienia będzie zwrócona tej osobie, która ją wysłała. Toteż poprawnie uzupełniony list przewozowy jest bardzo ważnym i niezbędnym elementem każdej przesyłki. Do jego umieszczenia służy foliowa koszulka na list przewozowy. Nie jedna paczka uległa zgubieniu, bo tego nie da się uniknąć. Ale – strona polecana w temacie – postaranie się o to, aby dołączyć prawidłowo uzupełniony list przewozowy umożliwi jej rozpoznanie i dostarczenie do miejsca docelowego.