Zobaczmy czy w konkretnej lokalizacji realny jest klaster

Przeważnie jest tak, iż każda firma zamyka się w własnym kokonie i uważnie strzeże, aby nikt obcy nie posiadał dostępu do informacji na temat jej działania. Jednak powinniśmy pamiętać tutaj o tym, że coraz częściej organizowany jest klaster przemysłowy, a więc powiązanie przedsiębiorców, władz lokalnych oraz instytucji uczelnianych, które wiążąc własną wiedzę oraz doświadczenie powodują, iż pojawiają się kolejne inwestycje i inicjatywy.

Continue reading “Zobaczmy czy w konkretnej lokalizacji realny jest klaster” »

W jaki sposób efektywnie rozwijać firmę?

Prowadzenie swojej firmy to zapewne powód do ogromnej dumy. Przede wszystkim teraz, w czasie szalejącego kryzysu, kiedy tak wiele różnych zakładów jest zmuszona ogłosić upadłość. Jeżeli uda nam się przetrwać takie trudności, to w przyszłości też sobie świetnie poradzimy.

Continue reading “W jaki sposób efektywnie rozwijać firmę?” »


Czy Warszawa to opłacalne miejsce na inwestycje?

Dynamicznie rozrastający się rynek nieruchomości przyciąga nowych biznesmenów, którzy lokują swój dorobek w nieruchomości. Oprócz inwestorów kupują również osoby nie mające doświadczenia na rynku nieruchomościami i nie znające zasad w nim rządzących. Jednakże bardzo często ich inwestycje są na tyle roztropne i mądre, a rozkręcona działalność przynosi oczekiwane profity, iż należałoby zadać sobie pytanie – jak oni to robią?

Continue reading “<br />Czy Warszawa to opłacalne miejsce na inwestycje?” »