Inwestowanie w kontrolę dostępu się opłaca, czyli strzeżemy nie tylko hale przemysłowe

Dopatrywanie porządku i ładu na terenie sklepu wielkopowierzchniowego wiąże się z inwestowaniem w mniej lub bardziej profesjonalne systemy. Każda taka placówka powinna posiadać system, którego nazwa to kontrola dostępu. W bardziej podatnych punktach nie obędzie się bez systemów alarmowych, które chronią wybrane segmenty budynków.

system alarmowy
Autor: Jan-Willem Reusink
Źródło: http://www.flickr.com

Mechanizmy kontroli dostępu mają głównie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa. Dotychczas takie techniki identyfikujące osoby i czas wykorzystywane były w organizacjach rządowych i potężniejszych korporacjach. Postęp techniczny, za którym idzie obniżka kosztów, sprawia, że kontrolowanie dostępu i instalacje alarmowe pojawiają się w coraz większej liczbie miejsc potrzebujących „kamerkowego” nadzoru. Ochrona przestrzeni użytkowej to nie tylko instalacje i kontrola (sprawdź stronę) dostępu – to również mechanizm telewizji użytkowej (CCTV) montowany na halach produkcyjnych i hipermarketach, systemy ewakuacyjne czy przeciwpożarowe. Alarmom podlegają też pozostałe systemy: ochrona pobliskiej przestrzeni, zagrożenia środowiskowe oraz sygnalizacja włamania.
W sieci wyszukamy szereg ofert firm zajmujących się usprawnianiem systemów bezpieczeństwa. Wiele lat gwarancji, liczne certyfikaty, bezpłatne konsultacje – to wszystko stworzone jest pod „dużych” klientów – a więc tych, którzy zmuszeni są inwestować część środków we własne poczucie bezpieczeństwa – kliknij tutaj.
CCTV, kontrola dostępu lub też monitorowanie zwykle kojarzymy z pokaźnymi halami i wielopoziomową drabiną stanowisk.

Jeśli chcesz być na bieżąco w tym temacie, to spodoba Ci się solidna treść (http://www.zelwak.pl/). Poczytasz o niej pod podkreślonym poniżej linkiem. A jeśli będziesz posiadał pytania, z przyjemnością na nie zareagujemy!

Nie dziwi nas taka polityka firm – w miejscach gdzie zaopatrujemy się w produkty przemysłowe trudniej jest kontrolować ochroniarzami, którym przecież należałoby płacić za etat. Inwestycja w sprzęt elektroniczny i alarmowy ma swoją cenę.

Może Cię zainteresować –

Tymczasem jako prywatne osoby także stawiamy na bezpieczeństwo kupując instalacje alarmowe i antywłamaniowe. Zwiększenie bezpieczeństwa na początek możemy zacząć od zakupu poręcznej kamerki. W znaczący sposób polepszy ona strefę czuwania małego sklepiku, czy posesji na przedmieściach. Przy kilku kamerach warto dobierać pole widzenia w ten sposób, by kontrola dostępu objęła całą przestrzeń. Kamery w komplecie z sygnałem alarmowym to duet sprawdzony, dający poczucie pewności i bezpieczeństwa.