Internet to prawie same plusy, ale nie tylko. Co dobrze o tym wiedzieć?

Ciężko sobie wyobrazić dzisiejsze czasy bez dostępu do internetu. To coś tak oczywistego i jednocześnie wspierającego, że dziwnie by było, gdyby się nagle skończyło. Korzystamy z internetu przy okazji rożnych sytuacji.

piękny autobus
Autor: Alan Sansbury
Źródło: http://www.flickr.com

Jakich? W tym krótkim artykule opiszemy kilka tego typu przykładów z życia wziętych.
Internet podpowiada, co wybrać, na jakiego typu produkt się zdecydować, jaką firmę zatrudnić. W wyszukiwarkę internetową można wpisać jakieś hasło i uzyskamy odpowiedź. Np. chcemy wiedzieć jaki system operacyjny nabyć, tak więc faktycznie uzyskamy różnorodne podpowiedzi. Oczywiście nie jest tak, iż to będzie tylko jedna odpowiedź, bo przecież tak prosto nie ma. Za to dostaniemy dużą ilość różnych artykułów, testów oraz opinii, które pomogą nam dokonać najlepszego wyboru.
A żeby jeszcze bardziej zagłębić się w konkretną tematykę, to powinniśmy skorzystać ze studium przypadku. Jest to jak sama nazwa definiuje, opisane określone zdarzenie, to jak się odbyło, jakiego rodzaju narzędzia były do tego użyte, jaki był plan, za co odpowiadali ludzie, jacy w tym uczestniczyli. Wiele takich ciekawych informacji jesteśmy w stanie tak wyszukać, a jak studium przypadku przykłady są naprawdę różnorodne, więc nie jest ważne, w jakiej branży poszukujemy inspiracji i dobrych przykładów, rzeczywiście odnajdziemy coś dla siebie.
Niestety internet to też zagrożenie, na które trzeba uważać. Jest tam bardzo dużo treści, jakie nie wnoszą nic pomocnego, a bardziej demoralizują. Tym przykładem jest zabawa w słoneczko zakończona ciążą.

Tego rodzaju właśnie filmik, jaki krążył po sieci, a ludzie klikali w ten link i infekowali swoje komputery. Ale to nie wszystko, bo to było tak skonstruowane, aby jak największa ilość osób to dostrzegło i kliknęło, więc takie treści potrafią roznosić się wirusowo i są bardzo ciężkie do zatrzymania.