Internet powinien służyć do rozumnego korzystania. Za dużo jest w nim wiadomości mało znaczących, jakie nie wzbogacają naszego życia

Żyjemy w dosyć szalonych, ale i intrygujących czasach. Nie należy narzekać, lecz z drugiej strony, jak tu nie narzekać, w każdym okresie życia może się to zdarzyć. No dobra, ale ktoś powie, że mamy to szczęście, że nie ma wojny i żyjemy przecież w spokojnych czasach. W tym miejscu możemy debatować, bo żyjemy w dosyć niespokojnym czasie, co objawiają ostatnie wydarzenia. No właśnie, współcześnie szybciej niż w innych latach możemy się o tym przekonać, a to za pomocą internetu.

Coś się dzieje na drugim końcu świata, nie szkodzi, bo zaraz o tym wiemy. Coś się wydarzyło na „naszym podwórku”, coś mało ważnego, także wiemy, bo jesteśmy wręcz zalewani informacjami. Najgorsze jest to, że poza ważnymi informacjami dostajemy tez stek bzdur i pogłosek, które do niczego nie są nam potrzebne. Takie wiadomości to internetowy śmietnik, a czyta się zwykle z nudów. Niestety, takie „newsy” efektywnie odciągają naszą uwagę od ważkich spraw i zabierają cenny czas. Kliknij tutaj

Nie o to powinnochodzić w obrębie użytkowania internetu.

Automatyka
Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Przecież to medium, gdzie można odszukać tak wiele doskonałych wiadomości, że szkoda by było tracić czas na czytanie niemądrych postów. W internecie bowiem najważniejsza jest ta wiedza, za pomocą której dowiadujemy się zupełnie czegoś nowego. Na przykład co Wam mówią hasła mierniki, czujniki temperatury, przekaźniki czy siłowniki? Nic, niedużo, może trochę? No właśnie, dzięki rozkwitowi internetu takie hasła można wyszukać i łatwo się dowiedzieć, co to takiego jest, a ponadto możemy znaleźć takie artykuły w niskich cenach. Zobacz również:

Można poszukać artykułów także po przedsiębiorstwach, jak profibus czy profinet czy po siemens logo znaleźć jak najciekawsze propozycje. Internet też jest niezwykle przydatny, jeśli chodzi o znalezienie pracy. Każdy może znaleźć tak prace, bo jest pełno portali oferujących pracę. Nawet nie wchodząc na taki portal bezproblemowo można poszukać pracy wpisując w wyszukiwarkę na przykład „praca automatyk”, by dostać dużo ciekawych wyników. Tak więc internet to wspaniałe medium, ale gdy korzystamy z niego mądrze.