Tłumaczenie z języka rosyjskiego – szanse na dobrą pracę

Jeszcze pewien czas temu w naszej ojczyźnie niechętnie uczyliśmy się języka naszych wschodnich sąsiadów. Było to naturalnie spowodowane sytuacją polityczną. Z uwagi na to, że język rosyjski był we wszystkich szkołach obowiązkowy, został prędko znienawidzony, jako język nieprzyjaciela. Z drugiej strony, to właśnie znajomość rosyjskiego gwarantowała zrobienie zawrotnej kariery w każdym kraju Bloku Wschodniego.

Continue reading “Tłumaczenie z języka rosyjskiego – szanse na dobrą pracę” »

Z Niemcami w handlu wyborowo się rozumiemy

Nasza historia jest bardzo zawiła, mamy inne podejście do wielu spraw, związek nasz łatwy nie był i nadal nie jest, chociaż teraz jest nieco lepiej, ale nie idealnie – mówi Polak do Niemca, na to ten drugi odpowiada: ale jest przecież jedna dziedzina, w której rozumiemy się bez słów? Polak aż się zakrztusił, bo do głowy przyszły mu bardzo dwuznaczne myśli. Niemiec również się roześmiał, bo wie, że mogło to zabrzmieć zabawnie. Po chwili już jednak poważni potwierdzili, że rozumiemy się bez słów w interesach, w handlu między naszymi krajami.

Continue reading “Z Niemcami w handlu wyborowo się rozumiemy” »

Badanie satysfakcji klientów oraz badania marketingowe jako bardzo istotne ulepszenie dla każdej działalności

W obecnych czasach zapotrzebowanie i podaż grają olbrzymią i bardzo istotną rolę, ponieważ praktycznie na tych wartościach opiera się cała gospodarka.

Continue reading “Badanie satysfakcji klientów oraz badania marketingowe jako bardzo istotne ulepszenie dla każdej działalności” »

Systemy, jakie pozwolą kierować danym zakładem pracy.

Programy informatyczne, jakie umożliwią perfekcyjnie kierować konkretnym przedsiębiorstwem można obecnie już znaleźć praktycznie w każdej firmie. Nie ma bowiem chyba firmy, która nie zdecydowałaby się na robienie użytku z takiego opcji, jeśli zatrudnione są w niej osoby mające świadomość tego, jak ważne jest stricte zarządzanie przedsiębiorstwem.

Continue reading “Systemy, jakie pozwolą kierować danym zakładem pracy.” »

Zagadnienia, jakie trzeba na bieżąco mieć wyjaśnione z Urzędem Skarbowym.

Każdy obywatel powinien mieć wszystkie kwestie wyjaśnione, jeżeli chodzi o jego sprawy z Urzędem Skarbowym. Z tego powodu, jeśli ktokolwiek tylko czuje, iż zagadnienia, jakie należy na bieżąco wyjaśniać z Urzędem Skarbowym nie będą w jego wypadku załatwione tak, jak należy to powinien zatroszczyć się o to, żeby sprawa taka została prędko objaśniona. Tym bardziej, kiedy nadchodzi okres rozliczeniowy podatku sprawy takie należy mieć uporządkowane od razu.

Continue reading “Zagadnienia, jakie trzeba na bieżąco mieć wyjaśnione z Urzędem Skarbowym.” »