Interes w internecie

Czy twoja firma powinna być obecna w internecie? Zastanawia się nad tym mnóstwo przedsiębiorców. Odpowiedź powinna być tylko jedna – oczywiście, że tak! W tych czasach to absolutnie prosta i oczywista kwestia, strona w sieci to podstawowe narzędzie promocji dla przedsiębiorstwa. Poza wiadomościami o gałęzi działań można tam zamieścić dane do kontaktu, ofertę, galerię i bardzo dużo innego rodzaju, ważnych informacji.

Wielki łowca
Autor: Future PR
Źródło: Future PR

Żeby dało się stworzyć stronę internetową naturalnie potrzebujemy domeny. Ważne jest by była to albo nazwa przedsiębiorstwa, albo domena w konkretny sposób opisująca działalność sprawdź ten adres: http://www.rokad.pl/;albo produkt przedsiębiorstwa. Naturalnie nie ma żadnych przeszkód, by domena była dowolnym słowem, lecz przecież nie o to chodzi. Domena powinna być także pewnego rodzaju promocją, ma ułatwiać znalezienie naszej firmy i zapoznanie się z ofertą, a dzięki temu zyskanie kolejnych klientów.

By dowiedzieć się czy dany adres jest wolny przydaje się sprawdzanie domen. To narzędzie pozwala dowiedzieć się jaka jest cena interesującej nas domeny internetowej, czy w ogóle jest dostępna, a jeżeli nie, to do kogo należy. Kiedy dostaniemy tego typu wiadomości będziemy mieli możliwość albo zakupić domenę natychmiast lub złapać kontakt z jej właścicielem w celu porozmawiania o odkupieniu jej.

WWW
Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Największą popularnością cieszą się oczywiście domeny pl. Nie oznacza to, że inne adresy są złe, lecz w naszym kraju jednakże te wciąż są najczęściej wybierane. Gdy chcemy prowadzić działalność również poza granicami kraju idealnie sprawdzą się domeny eu czy com.

Niezależnie od tego czy będziemy mieć w adresie pl czy inną końcówkę i tak warto zdecydowanie przemyśleć jego wybór. To kwestia, której pewien procent przedsiębiorców nie poświęca uwagi, a to ogromny błąd. Adres serwisu internetowego to pierwszy nośnik informacji o niej z jakim ma styczność potencjalny klient. Powinien zatem spełniać swoje zadanie. Oczywiście, czasami adres, który dla nas byłby najbardziej atrakcyjny zajmuje już przykładowo konkurencyjna firma. Nie może to być jednakże powodem do zmartwienia – być może można inaczej tę domenę napisać? Jeżeli to dwa słowa, to może z myślnikiem? A może da się ją odkupić. Nie traktujmy naszej domeny nieuważnie, powinniśmy zwracać na nią uwagę.