Interes w internecie

Czy moja firma musi być widoczna w sieci internetowej? Zastanawia się nad tym większość przedsiębiorców. Odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście, że tak! W naszych realiach to absolutnie prosta i oczywista kwestia, strona w sieci to jedno z podstawowych narzędzi reklamy dla firmy. Poza wiadomościami o sektorze działalności możemy tam zamieścić dane kontaktowe, ofertę, cennik i wiele innego rodzaju, ważnych informacji.

Wielki łowca
Autor: Future PR
Źródło: Future PR

Aby można było założyć stronę internetową naturalnie potrzebujemy domeny (np. znalezionej na Aftermarket). Istotne jest aby była to albo nazwa przedsiębiorstwa, lub domena w konkretny sposób opisująca działalność lub produkt przedsiębiorstwa. Naturalnie nie ma żadnych przeszkód, żeby domena była dowolnym słowem, ale przecież nie o to idzie. Domena powinna być również swego rodzaju reklamą, ma ułatwiać dotarcie do naszej firmy i poznanie oferty, a przez to zyskanie nowych kontrahentów.

Do sprawdzenia czy interesujący nas adres jest dostępny przydaje się wyszukiwarka nowych nazw. To narzędzie umożliwia sprawdzenie jaki jest koszt interesującego nas adresu internetowego, czy w ogóle jest wolna, a jeśli nie, to kto jest właścicielem. Gdy będziemy mieć tego rodzaju wiadomości będziemy mogli albo wykupić domenę od razu lub złapać kontakt z jej właścicielem w celu porozmawiania o odkupieniu jej.

WWW
Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Najpopularniejsze są oczywiście domeny Nie oznacza to, że inne są złe, ale w Polsce jednak te wciąż są najczęściej wybierane. Jeżeli pragniemy robić interesy również poza granicami kraju doskonale sprawdzą się domeny eu czy com.

Nie ma znaczenia to czy będziemy mieć w adresie pl czy inną końcówkę i tak trzeba zdecydowanie przemyśleć jego wybór. To kwestia, której pewien procent właścicieli przedsiębiorstw nie poświęca uwagi, a to ogromny błąd. Adres strony internetowej to pierwszy nośnik informacji o niej z jakim ma kontakt potencjalny kontrahent. Niech spełnia to zadanie. naturalnie, czasami adres, jaki dla nas jest najbardziej pożądany zajęła już przykładowo podobna firma. Nie powinno to być jednak powodem do zmartwienia – być może można w inny sposób tę domenę zapisać? Jeśli to dwa słowa, to dlaczego nie z myślnikiem? A może da się ją odkupić. Nie traktujmy naszej domeny nieuważnie, warto zwracać na nią uwagę.