Nie musimy od razu kupować nowego

Kiedy nasz komputer zaprzestaje funkcjonować tak jak należy, to przeważnie występujemy przed dylematem, czy go zreperować czy jednak kupić nowy. Idzie o to, aby niepotrzebnie nie wydawać za dużo, a poza tym przeważnie jesteśmy tak przywiązani do swojego sprzętu, iż ciężko nam się z nim rozejść. W dodatku nie rzadko jest tak, iż psuje się on zupełnie nieprzewidzianie, a co się z tym łączy znajdują się na nim istotne dla nas informacje, do których w tym czasie w najmniejszy sposób nie mamy szansy się dostać.

Continue reading “Nie musimy od razu kupować nowego” »

Kilka refleksji na temat laptopów i informatyzacji, która pochłania coraz więcej aspektów człowieczej egzystencji

Komputery bywają obecnie w tak powszechnym użytku, że w każdym domu jest chociaż jedno takie urządzenie, a czasami nawet każdy z lokatorów ma swoją własną maszynę. Postęp w informatyzacji przyczynił się do tego, że współczesny komputer przybiera coraz bardziej miniaturowe wymiary: jeżeli przed dekadami przypominał przysadzistą szafę na ciuchy, to obecnie bez problemu zmieści się nawet w dziecięcej kieszeni. Pecety, które jeszcze przed dziesięcioleciem były ustawiane na biurkach większości studentów, teraz są zamieniane na przenośne smartfony i oczywiście posiadają o wiele większy potencjał niż ich elektroniczni poprzednicy.

Continue reading “Kilka refleksji na temat laptopów i informatyzacji, która pochłania coraz więcej aspektów człowieczej egzystencji” »