Podstawowe mechanizmy analizowania ogromnych ilości informacji w bazach, największe różnice między systemami ERP i BI

Rozwój współczesnych informatycznych technik sprawił, że w firmach zaczęło się pojawiać coraz więcej informacji. Większe już kilkanaście lat temu miały wdrożone wydajne programy do zarządzania ERP, w jakich na bieżąco były i nadal są zapisywane wszystkie zdarzenia gospodarcze. Przy dobrej konfiguracji systemu ilość przetwarzanych danych jest ogromna, więc zaczęła się pojawiać konieczność ich sprawnego analizowania, i to w oparciu o różne płaszczyzny.

Continue reading “Podstawowe mechanizmy analizowania ogromnych ilości informacji w bazach, największe różnice między systemami ERP i BI” »

Dlaczego Internet jest tak niesłychanie uwielbiany?

Niewątpliwie niejednokrotnie zastanawialiśmy się, z jakiej przyczyny Internet w tak niedługim czasie zdobył tak znaczącą popularnością. Powodów takiej sytuacji jest co najmniej kilka. Ważne jest między innymi to, iż dużo czynności bardzo trudno jest aktualnie wykonać, jeśli nie ma się dostępu do Internetu. Przykład stanowić może chociażby szukanie zatrudnienia, jakie wiąże się zazwyczaj z koniecznością przesłania CV pocztą elektroniczną.

Continue reading “Dlaczego Internet jest tak niesłychanie uwielbiany?” »

Co zyskujemy przez dostęp do internetu? Jakiego rodzaju informacje możemy tam znaleźć? Które są niezbędne?

W sieci możemy znaleźć naprawdę całą masę informacji. Z pewnością nie będzie przesadą stwierdzenie, iż znajduje się tam wszystko o czym możemy sobie jedynie pomarzyć. Zdecydowanie więc jak chcemy coś kupić, to włączamy komputer i wyszukujemy najlepszą ofertę. Do tego też gdy potrzebujemy konkretnej informacji, to wpisujemy w wyszukiwarce internetowej interesujące nas frazy. W ten sposób możemy szybko przyswoić jakąś wiedzę, tym bardziej, iż wiele zagadnień potrzebujemy “na teraz”, w związku z tym nie ma chwili do stracenia.

Continue reading “Co zyskujemy przez dostęp do internetu? Jakiego rodzaju informacje możemy tam znaleźć? Które są niezbędne?” »