Hydrografika, jedna z najbardziej nowoczesnych technologii nakładania druku .

W pierwszym rzędzie hydrografika pozwala nałożyć różne wzorce na nawet bardzo skomplikowane płaszczyzny. porzucone rzeczy ożywają, nowe – nabierają indywidualności, pospolite stają się niespotykane, a niepospolite – zapierają dech w piersiach. By je stworzyć, należy mieć stosowne elementy, do których zaliczają się wanna do hydrografiki, folia, aktywator oraz specyficzna przemysłowa zmywarka.

Jednym ze wyjątkowo ważnych etapów, którego nie powinno się zlekceważyć, jest: usunięcie śladów tłuszczu powierzchni i jej pozbycie się z niej połysku. Następnie, należy pokryć ją podkładem , a po nałożeniu deseni nałożyć bezbarwny lakier, który utrwali nałożony profesjonalny druk wodny i ochroni go przed uszkodzeniem. Druk wodny, wytwarzany w technologii hydrografiki, można wykorzystać np. w dziedzinie przemysłowej, samochodowej oraz reklamowej.

WaterDesign

Wyśmienicie przyda się również do wykonania tekstury na wózkach dziecinnych lub też akcesoriach gospodarstwa domowego. Druk wodny idealnie ozdabia każdy rodzaj powierzchni.

wzór
Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Obraz zostaje przełożony na prawie każdą powierzchnię odporną na wodę, jak: metal, plastik, drewno, włókno (http://www.infinitex.pl/wlokno-ceramiczne/) szklane, ceramika. Na folię można nanieść wszystkie możliwe obrazy, w tym te symetryczne lub desenie imitujące drewno czy kamień, dzięki którym produkt, na którym zostanie użyty, mocno podniesie swoją wartość i podwyższy się stopień jego wyglądu. Możliwe jest zastosowanie nawet najbardziej niepowtarzalnych wzorów. Bardzo dużo zależy od personalnych potrzeb klienta. Dodatkowo wyżej wymieniony typ nadruku jest solidny i nie łatwo na nim sprawić jakiekolwiek zniszczenia.

Fachowość jego stworzenia zapewnia najlepszą jakość. Jeśli chcemy wiedzieć więcej w dziedzinie hydrografiki, powinniśmy zapisać się na warsztaty z hydrografiki. Nie tylko zdobędziemy mądrość o przedstawianym rozwiązaniu nanoszenia nadruku, ale będziemy mogli poszerzyć zakres swoich usług oraz zdobyć nowych konsumentów, zainteresowanych tą innowacyjną technologią. Kursy z hydrografiki, pokazują np.naciśnij i sprawdź (http://www.serwischlodniczy.com.pl/)jak wybierać właściwe lakiery, barwy oraz dobrze wyposażyć miejsce pracy. Uczestnicy kursów, zapoznają się także ze strukturą wszystkich niezbędnych do przeprowadzenia tego procesu narzędzi i tego czym kierować się podczas zamawiania materiałów. Dodatkowo każdy dostaje materiały szkoleniowe, które ułatwiają przyswajanie informacji. Dobrze jest więc bliżej zaznajomić się z tym tematem i zastosować nowe narzędzia.