Handel i reklama od kuchni, czyli parę rad dla właścicieli firm, którzy chcą zatrudnić przedstawiciela handlowego

Z pewnością część osób sądzi, że marketing mobilny to innymi słowy akwizycja lub pewien rodzaju handlu obwoźnego, tymczasem nic bardziej błędnego. Wspomniane określenie odnosi się do niezwykle efektywnej formy reklamy, która dobrze ukierunkowana może przynieść ogłoszeniodawcy spore zyski. Przekaz reklamowy bywa przygotowywany zarówno w formie krótkiej notki, jak i grafiki, a następnie wysyłany jako SMS lub MMS do wyselekcjonowanej grupy odbiorców.

content marketing
Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Znajomością takich pojęć, jak również konkretnymi kompetencjami, powinna pochwalić się trzydziestolatka, która uczestniczy w rekrutacji i tym samym zamierza zarabiać na życie jako przedstawiciel handlowy. Rejestr wymagań, jakie koniecznie trzeba postawić kandydatom jest rzecz jasna o wiele bardziej rozbudowany. Wiedza akademicka jest bardzo istotna, lecz o zatrudnieniu zadecydują konkretne cechy charakteru, np. samodzielność, pozytywne nastawienie do świata, otwartość, a poza tym miła aparycja, elegancki wygląd i gotowość do dalekich wyjazdów. W czasie rozmowy warto zatem pytać kandydata zarówno o rodzaje badań marketingowych , jak i o życiowe plany.Gdy wreszcie zostanie wybrany idealny kandydat, wtedy przychodzi czas na sprecyzowanie warunków kontraktu, a następnie na przekazanie głównych narzędzi pracy. Jeśli wybieramy laptopa i telefon komórkowy dla nowego przedstawiciela, to jednocześnie musimy pamiętać, że te urządzenia okazują się wyznacznikiem prestiżu koncernu (czytaj więcej tutaj). Stary, wysłużony komputer i brak niezbędnych programów mogą w pewnym stopniu nadszarpnąć znakomitą reputację nawet tej uznanej firmy. marketing (zobacz marketing bezpośredni)

infografika marketingowa
Autor: MSLGROUP Global
Źródło: http://www.flickr.com
Odrębną kwestią bywa natomiast wybranie właściwego modelu samochodu. Najrozsądniej zakupić czterosuw o niedużej pojemności silnika, bo wtedy rachunki za benzynę nie będą astronomiczne, chociaż jeżeli takim pojazdem będzie jeździł przedstawiciel potężnego koncernu samochodowego, to wtedy gabaryt limuzyny albo zwykłej osobówki nie pozostaje bez znaczenia.

Wejdź na mój serwis! Tam oczekuje na Ciebie nowa fantastyczna dawka rzetelnych postów na ów temat. Nie pożałujesz!

Na karoserii zwyczajowo umieszcza się logo, a także slogany oraz numery telefonów stacjonarnych. Tymczasem każdy kierowca firmowego pojazdu ma obowiązek troszczyć się o powierzonego mu peugeota, a poza tym musi cały czas kontrolować stan wozu i daty przeglądów, więc osoba zatrudniona na stanowisku przedstawiciela musi wykazać się też wielką odpowiedzialnością. Czytaj też .