Gry na konsole polecane są wyłącznie w wydaniach oryginalnych

W dzisiejszych czasach gry na konsole zaczynają być znacznie bardziej rozmaite zarówno pod względem tematycznym, ale też pod kątem technicznym i graficznym. Jest to spowodowane tym, że aktualnie producenci gier posiadają zdecydowanie szersze predyspozycje do wykonywania gier na konsole, przez co ukazuje się imponująco dużo gier czy to sportowych, czy też strategicznych, czy wojennych, jakich poziom jest szczególnie wysoki, lecz też jest możliwość samemu ustawić sobie poziom gry, aby w taki sposób stopniowo podnosić sobie poprzeczkę.

playstation
Źródło: http://www.morguefile.com/
Jest to na tyle korzystne rozwiązanie, że przyciąga to graczy, którzy w ten sposób rywalizując z tzw. komputerem, czyli systemowym przeciwnikiem, mają okazję ciągle kształtować poszczególne jego proporcje, by zdobywać znacznie lepsze sukcesy w takiej grze. Obecnie najbardziej powszechnymi grami na konsole (głównie ps3) są gry sportowe (NBA, skoki narciarskie, FIFA, NHL itp.). Tego rodzaju gry playstation pozwalają na rywalizację nawet z kilkoma osobami, dlatego że posiadają one opcję stworzenia turnieju, dzięki czemu rywalizacja staje się coraz bardziej interesująca. Jednak też gry strategiczne, a więc gry wojenne, gry wymagające przygotowania planu działania, cieszą się sporym zainteresowaniem (np. Call of Duty, który dostępny jest już także na konsole).

Gry na ps3 (SZCZEGÓŁY), to właśnie wyżej wymienione oraz niezwykle dużo innych gier. Jednak Xbox, też staje się coraz bardziej popularny, co sprawia, że możliwość wyboru konsoli i gier jest niesamowicie duży. To niewątpliwie wpływa na to, że zainteresowanie taką formą rozrywki jest zaskakująco duże. Xbox aktualnie jest zdecydowanie bardziej popularny przez nową grę, a więc Kinect, który stwarza szansę każdemu w pełni posiadać kontrolę nad tym co dzieje się na ekranie. Jest to bowiem gra, która odzwierciedla ruchy człowieka, co wymaga od gracza, żeby po prostu włożył w wykonywanie wszelkich czynności sporo energii. To wbrew pozorom nie jest aż tak niezwykle męczące, a dostarcza znakomitej rozrywki. Z pewnością jest to gra, która umożliwia zdobywać nowych zwolenników, którzy korzystają z takiej konsoli jak Xbox.

Gry na konsole są aktualnie sprzedawane w wersjach oryginalnych, ale też przejawiają się nielegalne wydania, jakie niestety często pojawiają się nawet na witrynach o tematyce gier. Powinno wystrzegać się takich pirackich wersji, dlatego że zazwyczaj negatywnie takie gry wpływają na konsole. Warto zatem pozyskiwać jedynie gry w wersjach oryginalnych.