Zatroszcz się o nasze środowisko- miejsca odbioru odpadów z remontów oraz odpadów wielkogabarytowych

W trakcie każdej sekundy na świecie wytwarzane jest mnóstwo odpadów. Wiele z nich nie możemy w żaden sposób wykorzystać ponownie bądź są to odpady, które w znacznym stopniu zagrażają naszemu środowisku. W trosce o środowisko należy w odpowiedni sposób gospodarować odpadami, żeby nie szkodziły ani ludziom ani przyrodzie.Na pewno każdy z nas nie raz robił remont w mieszkaniu. W tym okresie powstaje mnóstwo odpadów, przykładowo gruz budowlany.

Continue reading “Zatroszcz się o nasze środowisko- miejsca odbioru odpadów z remontów oraz odpadów wielkogabarytowych” »

O tym jak ważna jest odpowiednia utylizacja zagrażających środowisku odpadów. Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?

Wszystko ma swoje miejsce, każdy przedmiot powinien gdzieś należeć. Gdy pomyślimy o odpadach to codziennie nie myślimy nad tym, gdyż to rzecz mało ważna. Od kiedy weszła w życie nowa regulacja o segregacji śmieci sprawa troszkę się zmieniła, lecz jak pokazuje doświadczenie ludzie raczej przyzwyczaili się do tej zmiany. Pomimo to, istnieją również pozostałe sytuacje, gdy nie możemy wyrzucać wszystkich śmieci do normalnego śmietnika.

Continue reading “O tym jak ważna jest odpowiednia utylizacja zagrażających środowisku odpadów. Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?” »