Z jakiej przyczyny warto ograniczać wpływ Państwa na gospodarkę

Zazwyczaj w liberalnej gospodarce za jedną z podstawowych zasad uważa się zasadę „im mniej kontroli państwa w gospodarce tym korzystniej”. Uwolnienie gospodarki od działania Państwa było jednym z najistotniejszych wyzwań jakie stały przed Polską w ciągu ostatnich 25 lat. Zadanie takie nie należy do najłatwiejszych z kilku przyczyn, część z nich jest zawiła, jest ogromna liczba przepisów jakie trzeba było zmienić, lub dostosować do nowych potrzeb ekonomicznych.

Continue reading “Z jakiej przyczyny warto ograniczać wpływ Państwa na gospodarkę” »

Musimy być zawsze przygotowani na to, co ma w zanadrzu cała biurokratyczna machina

Wielu z nas nie radzi sobie z zagadnieniami, które związane są z kwestiami prawno-ekonomicznymi. Czasem problemy są rzeczywiście ciężkie, innym z kolei razem wystarczy drobne wsparcie ze strony kogoś, kto zna się na rzeczy i może nam pomóc. Nie jest niczym nowym fakt, iż każdy z nas – obywateli Polski – musi spełniać wiele obowiązków, które dotyczą odwiedzania różnorakich urzędów, by dostarczyć potrzebne dokumenty. Jeżeli zawsze chcielibyśmy być doinformowani i posiadać wiedzę z zakresu różnorakich świadczeń, to warto sięgnąć po konkretną literaturę, najlepiej napisaną zrozumiałym dla nas językiem.

Continue reading “Musimy być zawsze przygotowani na to, co ma w zanadrzu cała biurokratyczna machina” »

Kierownik nieruchomości – otrzymanie licencji i obowiązki w zawodzie administratora nieruchomości

Zarządzanie nieruchomościami jest pracą poważną, w której liczy się doświadczenie, zdolności i duże kwalifikacje. Nikt zwyczajnie nie może stać się zarządcą posiadłości, albowiem aby pracować w tym zawodzie wypada uzyskać licencję. Aby ją zdobyć musimy między innymi posiadać wyższe wykształcenie z charakteru gospodarki nieruchomościami.

Continue reading “Kierownik nieruchomości – otrzymanie licencji i obowiązki w zawodzie administratora nieruchomości” »

Boom budowlany?

To zawsze cieszy, gdy dostrzeżemy żurawie, oczywiście takie budowlane, bo to świetnie pokazuje, że ciągle jest tak, iż w Polsce buduje się względnie dużo. W zasadzie kilka lat temu sytuacja w budowlance była dużo lepsza, ale i tak nie jest beznadziejnie. Powinniśmy pamiętać, że wcześniej mieliśmy solidne przygotowania do EURO 2012, zatem nie mógł dziwić mega rozmach. Należy mieć na uwadze, iż branża budowlana jest bardzo ważna dla nawet osób, którym może się wydawać, że i tak nie mają żadnego związku z akurat tą branżą. W zupełności mylne myślenie!

Continue reading “Boom budowlany?” »