Google oznacza strony mobile-friendly

Bardzo wielu ludzi posiada smartfony, dzięki którym stale może mieć dostęp do sieci. Często zdarza się tak, że smartfony zastępują laptopy, zarówno w czasie pracy, jak i rozrywki. Możemy na nich czytać, oglądać, przeglądać strony Internetowe, notować, robić właściwie wszystko. Problem pojawia się wtedy, kiedy trafimy na witrynę niedostosowaną do tego typu sprzętu. Niełatwo nam wtedy cokolwiek przeczytać, musimy powiększać tekst i zmieniać orientację telefonu.

Strona przyjazna komórkom
Autor: My Online Estate Agent
Źródło: http://www.flickr.com
Przeglądarka Google ułatwia poszukiwanie stron, przez zaznaczanie ich jako przyjazne komórkom. Dzięki takim praktykom znalezienie najlepszej witryny internetowej nie będzie już trudne. Zaraz obok wyniku wyszukiwania znajduje się znacznik „Na komórki” lub „Mobile-friendly”. Warto wybierać właśnie takie witryny, dzięki czemu dostaniemy całkowity komfort przeglądania. Jeżeli posiadamy własne strony i chcemy wiedzieć, czy będą one przyjazne komórkom, trzeba spełniać pewne kryteria. Przede wszystkim witryna internetowa powinna wykorzystywać oprogramowania obsługiwane przez wszelkie mobilne urządzenia, przykładowo nie włącza się do takiej listy Flash.

Niezwykle istotny jest także rozmiar pisma, musi być on jak najbardziej czytelny, bez koniecznego powiększania, natomiast cała strona zoptymalizowana w taki sposób, aby nie było konieczne oglądanie strony w poziomej orientacji telefonu. Linki powinny być ustawione w taki sposób, aby bezproblemowo wchodzić w wybrany, nie naciskając obu bądź tego, który całkowicie nas nie interesuje. Przeglądarka upraszcza sprawdzenie, czy strony są dostosowane do opisanych wymagań. Należy jedynie wpisać adres strony do specjalnie stworzonego tekstu mobile-friendly.

Prócz tego, że uzyskamy wynik, w dodatku będziemy mieli możliwość zobaczyć, jak witryna prezentuje się na telefonach i tabletach. Przeglądarka udostępnia także poradnik dla webmasterów. Przewodnik pomoże w przygotowaniu przyjaznych komórkom stron.

W dzisiejszych czasach, gdy wiele osób korzysta z Internetu za pomocą telefonów komórkowych czy tabletów, powinno się ułatwiać ten proces i przygotować strony przyjazne komórkom. Dzięki temu na pewno zyskamy zadowolonych użytkowników, a dobrze przystosowana witryna zachęci do wielokrotnego odwiedzenia.

Chcesz przeczytać więcej naszych wpisów? Fantastycznie! chcemy zatem poinformować Cię, że jesteśmy w serwisie – odszukasz nas w tym linku.

Warto o tym pamiętać. Jeśli witryna nie spełni oczekiwań, trudno będzie zachęcać ludzi, by korzystali z niej ponownie.