Gdzie szukać pracy – praktyczne porady dla początkujących

Wielokrotnie można spotkać się z poglądem, że w Polsce niezwykle trudno znaleźć dobrą pracę. Jeżeli jednak posiadamy duże ambicje i dokładnie wiemy, czym chcemy się zajmować, naprawdę warto walczyć o taką posadę. Należy po pierwsze uwierzyć w swoje możliwości i ciągle podnosić kwalifikacje. Co jednakże z osobami, które dopiero skończyły edukację lub chcą przebranżowić się i nie posiadają żadnego doświadczenia? Czy są skreśleni już na starcie?

Praca
Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Bez zależności od tego, jaka jest szukana praca organizacja czasu pracy informatyk , deweloper czy księgarz, liczą się umiejętności i samozaparcie. Pierwszym krokiem do odnalezienia pracy jest rzecz jasna przygotowanie ciekawego CV oraz listu motywacyjnego, który ma za zadanie przekonać pracodawcę, że to my jesteśmy osobą, której potrzebuje. W tego rodzaju pismach naprawdę nie powinno się kłamać, jednak nie wolno także pominąć ani jednej zalety, która może być pomocna w zdobywaniu pracy. Warto mieć świadomość tego, co w nas najlepsze. Wiara w siebie jest naprawdę istotna.

Jeśli nie posiadamy wymaganego doświadczenia, list stanie się naszą jedyną szansą na zdobycie pracy, w związku z czym należy nie poddawać się schematom i skrupulatnie opisać powody, dla których powinno się nas zatrudnić. Oczywiście list musi być dopasowany do miejsca wysyłania. Często nie możemy pozwolić sobie na żartobliwy ton. Jeżeli studiujemy i posiadamy wsparcie finansowe opiekunów czy uczelni, warto w wolnym czasie powiększać doświadczenie przez praktyki i staże. Nawet jeżeli są one darmowe, mogą pomóc nam w znalezieniu wymarzonej pracy, dodatkowo z pewnością wiele nas nauczą.

Tak naprawdę w tego typu pracy, często bezproblemowo można dopasować czas, często możliwa jest praca zdalna, więc na pewno uda się to pogodzić z zajęciami na uczelni. To jedyny czas, kiedy można sobie pozwolić na taki sposób uzupełniania doświadczenia i zdecydowanie warto z niego skorzystać.

Praca w biznesie
Autor: NCDOTcommunications
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie wszelkie oferty można znaleźć w Internecie i niewielu ludzi decyduje się na odmienny sposób szukania pracy. Istnieją bardzo duże serwisy, na których udostępniane są ogłoszenia z wielu miast, nieważne w jakim mieście szukana jest przez nas praca Brzeg , Katowice, Wrocław – witryny mają wszystkie oferty. W dodatku można zamówić newsletter, za pomocą którego dostaniemy na maila ogłoszenia z danymi frazami, np. „praca operator równiarki” itd.

Należy też sprawdzać zakładkę praca wybranej firmy i aplikować kiedy to tylko możliwe. Przede wszystkim nie wolno się poddawać, jeżeli stale podnosimy wiedzę, przesłanie CV 3 raz do tego samego przedsiębiorstwa nie jest niczym nieprawidłowym.

Jeśli żywo ekscytuje Cię nakreślana w tym artykule kwestia, oprócz tego koniecznie zobacz tekst w serwisie (http://raczynski-kancelaria.pl/wspolpraca-odpowiedzialnosc) opisującym podobne tematy.

Co więcej – może sprawić, że otrzymamy wymarzoną pracę, a łączenie obowiązków i przyjemności jest świetnym rozwiązaniem.