Gdy bank nie może udzielić nam kredytu – odmienne metody pozyskania funduszy

Żyjemy w czasach gdzie niezwykle istotnym jest to co posiadamy. Na nieszczęście, nierzadko ludzie oceniają nas przez to co posiadamy. Liczy się godziwy pojazd, nowoczesny aparat telefoniczny albo całkiem nowe sprzęty co pewien czas. Wszystko to niestety kosztuje, a nie zawsze jesteśmy w stanie dać radę sobie z takimi wymaganiami z własnej kieszeni.

Pieniądze z pożyczki
Autor: Vsevolod Knyazev
Źródło: http://www.flickr.com
Nowe sprzęty kupujemy więc na kredyt. Często po pewnym czasie zdarza się coś niespodzianego i bierzemy kolejny kredyt. W końcu zachodzi niepożądane zjawisko spirali kredytowej. Zjawisko owo polega na tym, iż przy pewnym pułapie zadłużenia ażeby je spłacić zaciągamy kolejne kredyty.

Takowe działanie jest niebezpieczne, gdyż może prowadzić do niewypłacalności, dlatego banki przed udzieleniem następnego kredytu między innymi mogą sprawdzić wiarygodność kredytową klientów w tak zwanym Banku Informacji Kredytowych, instytucji która gromadzi dane na temat udzielanych pożyczek oraz ich spłacie. Jeśli raty (zobacz forsel) naszych uprzednich kredytów są spłacane terminowo, nie musimy się obawiać o udzielenie następnego kredytu. Dużo gorzej będzie, gdy z jakichś powodów zalegaliśmy ze spłatą, wtenczas może się przydarzyć że nowej pożyczki w banku nie dostaniemy.

Nie jest to jednak jedyna opcja zdobycia środków finansowych. Możemy to zrobić na rynku poza bankowym, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę sformułowanie: raty (zobacz pożyczka pod hipotekę bez bik), a wyszukamy wiele firm które pożyczą nam sumę o którą nam chodzi.

Jednak należy bardzo wnikliwie przemyśleć tą decyzję, bowiem na ogół prywatna pożyczka pod zastaw mieszkania jest dość wysoko oprocentowana, zaś gra toczy się częstokroć o dobrobyt jaki udało nam się zebrać częstokroć przez wyrzeczenia. Kiedy w grę wchodzi prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości należy za każdym razem wypytać o wszelkie koszta jakie poniesiemy, a najodpowiedniej przed parafowaniem umowy poradzić się radcy prawnego i sprawdzić firmę w KNF.

Instytucja owa bada działalność przedsiębiorstw w sektorze pieniężnym pod względem naruszeń prawa bankowego oraz finansowego, ogłasza rejestr przedsiębiorstw podejrzanych o złamanie jak też skazanych wyrokiem sądu za złamanie prawa na swej witrynie internetowej.