Funkcja marketingu

Dzisiejszy rynek odznacza się przede wszystkim dosyć dużą konkurencją. Zakładanie swojej firmy jest więc krokiem milowym i należy inwestować dużo wysiłku w to, by zaistniała nowa marka. Także znane i lubiane firmy nie ustają w permanentnych staraniach o zdobycie kolejnych klientów. Oczywiście, w tym przypadku ogromne znaczenie ma profesjonalny marketing. Na początku tego typu maile nie miały zbyt oryginalnej formy wizualnej. Jednak szybki rozwój sieci internetowej sprawił, że reklamodawcy wkrótce uzyskali interesujące możliwości technologiczne.

Niedługo potem zyskały sobie popularność reklamy w ruchomych okienkach. Nadal są to niezwykle popularne formy marketingu (poznaj tutaj na Koszty takiej reklamy nie są w dzisiejszych czasach bardzo wygórowane. Oczywiście wiele zależy od dwóch elementów: popularności portalu internetowego, na którym chcielibyśmy umieścić reklamę , jak również od wielkości banneru. Im większy pasek graficzny, tym bardziej wygórowana cena. Dodatkowo ma znaczenie ilość kliknięć, a także okres zamieszczenia reklamy.

Mailing i Newslettery nadal są dość często stosowanymi formami marketingu bezpośredniego, aczkolwiek ustawa antyspamowa, dotkliwie ograniczyła możliwości pozyskiwania adresów mailowych klientów. Rozpowszechnianie stron internetowych polega przede wszystkim na ich pozycjonowaniu, czyli podbijaniu ich miejsca w wyszukiwarkach. Naturalnie gigant Google, również czerpie duże zyski reklam i oferuje odpłatne narzędzia, tzw. Google Adwords. Mimo tego dużo prywatnych firm w miastach, jak: Warszawa, Kraków, Katowice, specjalizuje się w pozycjonowaniu stron.

Obecnie marketing interaktywny napędzają portale społecznościowe, takie jak facebook, które oferują zakładanie komercyjnych profili . Zaś dla indywidualnym użytkownikom wyświetla się dedykowane im reklamy. Większość z nas codziennie buszując po internecie, nie zauważa już wielu irytujących okienek. Zwyczajnie nie zwracamy na nie uwagi. Dlatego też wyzwanie dla twórców marketingu internetowego – jak zaskarbić sobie uwagę klientów i zrobić reklamę, która poruszy pożądanej grupy odbiorców. Więcej: odsyłam tutaj